Connect with Us

Çdo njeri që takon në jetë të njeh me një anë të panjohur të vetes

Kuriozitete

Çdo njeri që takon në jetë të njeh me një anë të panjohur të vetes

Publikuar

-

cdo njeri qe takon ne jete

Një njeri mund të na bëjë të dukshme anën serioze.Një njeri tjetër mund të na verë në dukje anën konservatore, ndërsa dikush tjetër mund të na tregojë se sa e duam aventurën dhe argëtimin. Në të gjitha rastet do të habitesh pasi do të zbulosh anë të vetes që nuk e dije që ekzistonin.

Është e paevitueshme, na duket sikur nuk mund të ndahemi nga ata që nxjerrin në dritë anën tonë më të mirë.

Nga ana tjetër ka dhe njerëz që na nxjerrin në dritë anën tonë të kujdesit dhe marrjes së përgjegjësive. Ata na mësojnë të jemi të përgjegjshëm pa na bërë të ndjehemi në siklet dhe lidhen me ne përmes potencialit kreativ./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: