Connect with Us

Zbuloni cila është ngjyra e preferuar e buzëkuqit për femrat në vende të ndryshme të botës

Kuriozitete

Zbuloni cila është ngjyra e preferuar e buzëkuqit për femrat në vende të ndryshme të botës

Publikuar

-

Sipas “Urban Decay”, shtete të ndryshme të botës preferojnë ngjyra të ndryshme buzëkuqesh.

Në Britaninë e Madhe çdo gjë lidhet me nuancat e natyrales “nude”. Në rang botëror, nuancat e bezhës renditen në vend të tretë për shitjet.

Ne mendojmë se në, Shqipëri janë më të preferuara nuancat e errëta të vishnjës. Femra pëlqejnë t’i theksojnë buzët, ndaj zgjedhin vishnjën, të kuqen ose kafen e mbyllur. Po ju si mendoni?

Ndërsa në vende të tjera të botës femrat duket se, janë më të guximshme në zgjedhjen e ngjyrës së buzëkuqit.

Amerika Latine

Buzëkuqi i kuq dominonin në Amerikën Latine. Roza e ndezur gjithashtu  preferohet më tepër në këtë shtet sesa në çdo vend tjetër të botës.

Lindja e Mesme

Roza dhe mavia janë nuancat më të preferuara në Lindjen e Mesme.

Azi

Në Azi, korali është ngjyra më e zgjedhur nga femrat për buzëkuqët.

Australi

Ashtu si në Britani, australianet pëlqejnë më shumë nuancat e ngjyrës “nude”.

Koreja

Femrat koreane duket se janë më të gatshme për të eksperimentuar. Buzëkuqi i zi mat është i katërti më i shitur në këtë vend.

Burimi: Byrdie

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: