Connect with Us

7 rregullat e pashkruara të veshjeve që duhet t’i ndjekim nëpër dasma

Fashion

7 rregullat e pashkruara të veshjeve që duhet t’i ndjekim nëpër dasma

Publikuar

-

Ne të gjithë e kalojmë atë fazën stresuese kur duhet të vishemi për një dasmë! Duhet të dukeni e mahnitshme, por jo me diçka të ekzagjeruar.

Për këtë ekzistojnë disa rregulla ku duhet të bazoheni para se të nxitoni.

Ne ju sjellim gjërat që duhet dhe nuk duhet të bëni për veshjen formale, që të jeni e ftuara e veshur më mirë pa u stresuar.

1.Fustani është një zgjedhje e sigurt

what-to-wear-to-a-wedding-7-must-follow-rules-for-every-girl-1851650-1469699586.600x0c

Ndërsa ju po mendoheni si të kombinoni fundin ose pantallonat me xhaketën, zgjidhni një fustan të besueshëm.

2.Shmangni gjatësitë e shkurtra

what-to-wear-to-a-wedding-7-must-follow-rules-for-every-girl-1851646-1469699586.600x0c

Nuk është vetëm për të respektuar nusen, por gjithashtu për faktin që veshjet e gjata janë më seksi. Sidomos ato me funde të çrregullta. Zgjidhni gjatësitë poshtë gjurit.

3.Shmangni dantellën e bardhë

what-to-wear-to-a-wedding-7-must-follow-rules-for-every-girl-1851658-1469699591.600x0c

Dantella e bardhë dhe kremi është një “Jo” e madhe kur merrni pjesë në një dasmë si e ftuar. Lërjani këtë territor nuses. Në vend të kësaj zgjidhni teminat dhe dantella me ngjyrë.

4.Është OK-ej të visheni me të zeza

what-to-wear-to-a-wedding-7-must-follow-rules-for-every-girl-1851648-1469699586.600x0c

Bota moderne ka treguar shumë ndryshime të mrekullueshme, mes tyre pranimi i veshjes me të zeza në dasmë dhe pagëzim.

5.Gjithmonë mbani një çantë të vogël për gjërat esenciale

what-to-wear-to-a-wedding-7-must-follow-rules-for-every-girl-1851645-1469699584.600x0c

Çantat e mëdha nuk janë për raste speciale, më shumë duket sikur po shkoni në ndonjë aktivitet të përditshëm. Shkoni për diçka minimale, me një çantë mikro.

6.Vishni këpucë me të cilat mund të ecni GJITHË ditën

what-to-wear-to-a-wedding-7-must-follow-rules-for-every-girl-1851649-1469699586.600x0c

Nuk ka asgjë më të keqe se sa të vishni një palë këpucë me taka vetëm për të zbuluar se do të çaloni kur kërceni. Gjeni këpucët më të rehatshme!

7.Zgjidhni veshje me mëngë ose merrni një veshje të sipërme ceremoniale

what-to-wear-to-a-wedding-7-must-follow-rules-for-every-girl-1851647-1469699586.600x0c

Ka shumë ceremoni martese që mbahen në vende të shenjta dhe kërkojnë një kod veshje të respektuar.

Burimi: Who What Wear

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Ideali i bukurisë po ndryshon në vitin 2020/ Kopertinat e revistave të njohura e vërtetojnë këtë

Publikuar

-

Nga

Edicioni i shkurtit i  revistës Glamour u publikua me 11 kopertina. Gratë që më parë as nuk mund të ëndërronin të futeshin në kopertinën e parë të një reviste të modës disa vjet më parë, u bënë fytyrat e reja të  Glamour. Dhe guximi i tyre, tiparet unike dhe bukuria jo-moderne tani po pushtojnë rrjetet […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

FOTOT-Evolucioni i lyerjes së flokëve dhe përdorimi i ngjyrave të ndezura

Publikuar

-

Nga

Për shekuj me radhë, boja e flokëve ka qenë thelbësore për të ndihmuar njerëzit të portretizojnë një imazh të caktuar për tu përshtatur me standardet e bukurisë së ditës ose për t’i zhdukur ato në mënyrë dramatike. Në Mesjetë në Evropë, lyerja e flokëve filloi të zhvendosej në një zakon kryesisht femëror. Ngjyrat e kuqe, […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

Industria e modës i përgjigjet thirrjes për maska dhe pajisje mbrojtëse për të luftuar Covid-19

Publikuar

-

Nga

Me mbylljen e dyqaneve, dhe eventeve të ndryshme të modës pjesa më e madhe e shtëpive të modës po japin ndihmën e tyre për të luftuar coronavirusin. Tani, dizajnerët, etiketat luksoze dhe konglomeratet e modës janë të gjithë bashke për të ndihmuar në tejkalimin e mungesës së maskave dhe pajisjeve të tjera mbrojtëse personale (PPE) […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: