Connect with Us

E pabesueshme/Kjo fryrje buzësh eshtë bërë me metodën që përdorim rëndom për t’u depiluar

Kuriozitete

E pabesueshme/Kjo fryrje buzësh eshtë bërë me metodën që përdorim rëndom për t’u depiluar

Publikuar

-

Jemi në kohën kur botoksi dhe mbushësit e buzëve janë kthyer në diçka të zakonshme në shoqërinë tonë.

Por një metodë që është zbuluar së fundmi lidhet me atë të heqjes së qimeve me pe. Vetëm se në fakt në këtë rast nuk bëhet për depilimin.

Kjo lloj teknike që ka nisur të praktikohet në vende të ndryshme të botës, bëhet vetëm me anë të një fijeje që kalon përmes vijëzimit të buzëve tuaja, për t’i theksuar më shumë.

“Këto fije janë të përbëra nga acidi ‘poly-L-lactic’, një substancë sintetike bio. Ato vendosen në buzët për të stimuluar prodhimin e kolagjenit dhe prandaj ndryshojnë si formën dhe madhësinë e buzës”, thotë mjeku estetist Tijon Esh për “Refinery29”.

Efekti mund të zgjasë deri në dy javë dhe procedura mund të mos jetë shumë e këndshme, pasi mund të ndieni dhimbje. Ndërsa përsa i përket çmimit, në Britani kjo procedurë kushton mes 300 dhe 600 paund.

Burimi: Glamour

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Çfarë figure shikoni të parën?/Ky test shpirtëror zbulon atë që duhet të ndryshoni në jetën tuaj

Publikuar

-

Nga

A jeni gati për të filluar ndryshime të reja në jetën tuaj? Ky test i thjeshtë shpirtëror ju zbulon diçka më shumë sesa karakteri juaj dhe ju lejon të kuptoni gjendjen shpirtërore. Mendjet tona, trupat tanë shpesh na dërgojnë sinjale, por jo gjithmonë i marrim ato ose nuk jemi të gatshëm ta bëjmë atë. Merrni dy […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

20 fotografitë e rralla historike që tregojnë një anë të pazakontë të së kaluarës

Publikuar

-

Nga

Nëse ndonjëherë keni dashur të ktheheni pas në kohë dhe të shihni se si njerëzit në shekujt e mëparshëm luanin poker ose benin gjera te cuditshme, ky koleksion është vetëm ai që ju nevojitet. Shumica e këtyre fotove ndoshta nuk do të shfaqen kurrë në librat e historisë, kështu që le të bëjmë një vështrim […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Nuk kërkon falje dhe urren kafshët/ Ja 10 cilësitë e “këqija” të meshkujve të cilat duhet t’i dini para se të martoheni

Publikuar

-

Nga

cfare mesova ne 15 vite martese

Martesa është një “çështje” serioze. Kërkon përgjegjësi, rregulla dhe themele të forta mbi të cilat mund të ndërtohet një marrëdhënie e sinqertë dhe e ndërgjegjshme. Të martohesh do të thotë të ndash. Ndjenja, parime, vlera. Një mashkull që nuk i ndan të gjitha këto me ju nuk është i duhuri. Sipas “revistës Class” asnjëherë mos […]

LEXO TE PLOTE