Connect with Us

E pabesueshme/Kjo fryrje buzësh eshtë bërë me metodën që përdorim rëndom për t’u depiluar

Kuriozitete

E pabesueshme/Kjo fryrje buzësh eshtë bërë me metodën që përdorim rëndom për t’u depiluar

Publikuar

-

Jemi në kohën kur botoksi dhe mbushësit e buzëve janë kthyer në diçka të zakonshme në shoqërinë tonë.

Por një metodë që është zbuluar së fundmi lidhet me atë të heqjes së qimeve me pe. Vetëm se në fakt në këtë rast nuk bëhet për depilimin.

Kjo lloj teknike që ka nisur të praktikohet në vende të ndryshme të botës, bëhet vetëm me anë të një fijeje që kalon përmes vijëzimit të buzëve tuaja, për t’i theksuar më shumë.

“Këto fije janë të përbëra nga acidi ‘poly-L-lactic’, një substancë sintetike bio. Ato vendosen në buzët për të stimuluar prodhimin e kolagjenit dhe prandaj ndryshojnë si formën dhe madhësinë e buzës”, thotë mjeku estetist Tijon Esh për “Refinery29”.

Efekti mund të zgjasë deri në dy javë dhe procedura mund të mos jetë shumë e këndshme, pasi mund të ndieni dhimbje. Ndërsa përsa i përket çmimit, në Britani kjo procedurë kushton mes 300 dhe 600 paund.

Burimi: Glamour

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: