Connect with Us

Si t’i çjerrësh  maskën një dyfytyrshi/ Tre mënyra që nuk dështojnë kurrë

Kuriozitete

Si t’i çjerrësh  maskën një dyfytyrshi/ Tre mënyra që nuk dështojnë kurrë

Publikuar

-

si t'i cjerresh masken nje dyfytyrshi

Buzëqeshja

Individët e shtirur ose me dy fytyra nuk buzëqeshin natyrshëm. Ata kanë një buzëqeshje të ngrirë zakonisht. Nëse do të shihni me kujdes kur dikush buzëqesh me shpirt atij  i rrudhosen edhe sytë, por nëse lëvizin veç buzët atherë buzëqeshja është e shtirur.

Fraza dyshuese

Përveç faktit që ata mund të kenë gjithnjë një justifikim që fajëson të tjerët ata do të fillojnë çdo diskutim  me fjalë si: “sinqerisht”, “ për të qenë i sinqertë”, “ do të them diçka, por do mërzitesh.” Të gjitha këto fraza duhet t’ju ngjallin dyshime.

Lavdërime dhe vetëm lavdërime

Ata e dinë që duhet të përfitojnë në çdo situatë, duke qenë kështu e fillojnë shtirjen e tyre duke lavdëruar personat që e kanë një lloj fuqie dhe pushteti.

Për të fituar simpatinë e tyre, këta njerëz bëjnë komplimenta pa fund edhe për gjëra të pavërteta. Shpesh këto të fundit mund të jenë edhe pa vend dhe shumë të bezdisshme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: