Connect with Us

Tre marifetet që do t’ju ndihmojnë të shkrepni foton perfekte

Life Style

Tre marifetet që do t’ju ndihmojnë të shkrepni foton perfekte

Publikuar

-

foto perfekte marifete

Gjej këndin e duhur

Bëj disa prova për të kuptuar se cila është ana jote më e mirë për të shkrepur foto. Të gjithë ne kemi defektet dhe asimetrinë tonë e cila bie në sy nëse nuk gjejmë këndin e duhur të fotos.  Mos harro që harmonizimi i linjave në një foto është padyshim shumë tërheqës.

Kalo flokët në një anë

Një vijë në mes të flokëve do ta bëjë foton shumë të ngurtë si dhe do të nxjerrë në pah defektet që mund të keni. Për një foto perfekte do të ishte e mira që të çonit flokët mënjanë. Në këtë mënyrë do të krijoni edhe një kornizë të butë për fytyrën.

Qesh pak

Një buzëqeshje e tepruar mund të shkatërrojë një foto. Harrojeni fjalinë qesh  shumë në foto.  Idealja do të ishte vetëm tregimi i dhëmbëve të sipërm. Për një foto perfekte mund të buzëqeshni dhe me sy./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

“Njerëzit mendonin se isha e adoptuar”/ Njihuni me dy binjaket më të çuditshme në botë

Publikuar

-

Nga

Motrat 20 vjeçare nga Mbretëria e Bashkuar kanë fituar famë falë dallimeve të tyre të habitshme. Edhe pse kanë të njëjtën datë lindjeje pamja e tyre nuk e tregon aspak faktin se janë motra, aq më pak binjake. Siç është raportuar nga Inside Edition mamaja e Marias dhe Lucit është nga Jamaica ndërsa babai i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Ojkys i rikthehet kujtesa, qorton Zejnepin që e braktisi/ Ja çfarë do të ndodhë nesër në serialin “Bija ime”

Publikuar

-

Nga

Ugur i tregon nënës së tij që Ojky vuan nga një sëmundje. Xhandan vendos të shesë makinën për të paguar terapinë e Ojkysë. Xhemal kërkon të kalojë kohë me Ojkyn dhe Zejnep e ndihmon. Ugur ndodhet në rrezik. Ai kërkon paratë nga Sabriu por kërcënohet me jetë. Ugurin e lënë pa ndjenja dhe e çojnë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

E urreni qafën e trashë dhe fytyrën e mbushur/ 13 këshillat më efikase që iu ndihmojnë të digjni kaloritë e tepërta në këto pjesë

Publikuar

-

Nga

Shtimi i kileve të tepërta duket më së shumti në fytyrë. E vërteta është se shtimi i kileve në pjesën e qafës apo fytyrës nuk janë gjithnjë për shkak të ushqimeve por edhe mënyrës se si flini apo qëndrimit të trupit. Bright Side ka studiuar të gjithë faktorët që ndikojnë në marrjen e kileve të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Bashkëshorti i saj ishte në mision ushtarak/ Gruaja realizon kartolinën prekëse për festat e fundvitit

Publikuar

-

Nga

Ky muaj festiv është koha perfekte për të kaluar sa më shumë kohë pranë familjes dhe për të ndjerë dashurinë dhe ngrohtësinë familjare. Por kjo nuk është çdo herë e mundur për kryefamiljarët të cilët janë në shërbim ushatrak. Këtë e ka treguar dhe Danielle Cobbo e cila ka realizuar një foto me fotoshop duke […]

LEXO TE PLOTE