Connect with Us

Duhet të pini më shumë ujë?/ Këto janë shenjat që e tregojnë

Life Style

Duhet të pini më shumë ujë?/ Këto janë shenjat që e tregojnë

Publikuar

-

shenjat qe nuk pi mjaftueshem uje

Goja e thatë

Të mungon pështyma në gojë? Trupi yt ka nevojë për ujë. Mos mendo që është një gjë e vogël, mund të shkaktojë shumë dëme në shëndetin e gojës si dhe në kariesin e dhëmbëve.

Ngjyra e urinës

Nëse je mirë i hidratuar, urina duhet të ketë ngjyrë të kthjellët. Nëse nuk pi mjaftueshëm ujë ngjyra e urinës do të ndryshojë në mënyrë drastike. Nëse urina del në një ngjyrë shumë të errët jeni shumë pak të hidratuar. Gjithsesi  nëse e keni këtë problem mos pini  shumë ujë përnjëherësh. Pi ujë ngadalë dhe mundësisht herë pas here.

Uria

Sapo ke ngrënë dhe je ende i uritur?/ Mund të  kesh etje, na beso.

Ka njerëz që nuk arrijnë të bëjnë ndryshimin mes urisë dhe etjes. Kështu që herën tjetër kur të ndjesh uri, pi një gotë uji ngadalë, sepse me shumë mundësi je duke ngatërruar nevojat fiziologjike./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Një kërkesë në rritje për “klipet” e nxehta/ Punojëset e seksit offline të detyruara të nisin punën në internet

Publikuar

-

Nga

Shumica e punonjësve të seksit takojnë klientë personalisht. Për ta, koronavirusi parashikon rrënim ekonomik. “Virusi është një fatkeqësi për bizneset që përballen me klientët – dhe puna e seksit nuk është ndryshe”, thotë Goddess Cleo, një dominatrix nga Londra. “Shumica e të ardhurave të mia gjenerohen nga sesione dhe ngjarje një për një. Unë normalisht […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Kjo është shenja që duhet të ketë kujdes ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

Dashi Ditën e sotme hëna do të jetë e vendosur në shenjë n tuaj. Edhe pse do të favorizoheni nga forca të mëdha dhe shpresa, do të keni nevojë të mbaheni shumë fort. Vonesat dhe ngadalësimet që janë të pashmangshme në këtë periudhë kërkojnë që ju të bëni gjëra pa nxitim . Deri të enjten […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Sot në serialin Lule të vetmuara/ Gokhan i shpreh dashurinë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Seher i jep para Meralit por pa e kuptuar kjo e fundit. Meral kërkon leje nga Ferideja që të shkojë të festojë ditëlindjen e një mikeshe. Feride nuk i jep leje Meralit me frikën prej ndonjë rreziku. Meral vendos të dalë fshehtas nga konvikti. Xhemre dhe Gokhan takohen në parkun e lojërave dhe gjatë bisedës […]

LEXO TE PLOTE