Connect with Us

Netflix ka një “konkurrent”/Apple i hap ‘luftë’ gjigantit të filmave

Life Style

Netflix ka një “konkurrent”/Apple i hap ‘luftë’ gjigantit të filmave

Publikuar

-

Apple nuk ka vonuar shumë dhe tashmë i ka hapur një “luftë” Netflix duke prezantuar shërbimin e ri të filmave Tv+.

Platforma transmetuese quhet Apple TV + dhe ishte Steven Spielberg i cili e ka prezantuar në teatrin Steve Jobs ku ishte e ftuar edhe Oprah Winfrey.

Aplikacioni App Apple Tv+ do të jetë i disponueshëm duke filluar nga vjeshta e ardhshme. Bashkë me platformën do të ri dizajnohet edhe aplikacioni për televizionin e Apple si dhe Apple Channels për IOS. Do të vijë edhe Apple News dhe bëhet fjalë për një program me pagesë 9.99 dollarë në muaj dhe ke mundësinë të shfletosh 300 revista Prestigjoze nga e gjithë bota. Ky abonim është i disponueshëm në Shtetet e Bashkuara dhe më vonë do të mbërrijë edhe në Australi si dhe Britaninë e Madhe.

Të gjithë filmat priten të jenë të realizuar nga emrat më të njohur që kanë qenë pjesë e filmave të suksesshëm si  Jennifer Aniston , Reese Whiterspoon, Steve Carell,  Jason Momoa, ylli i Aquaman, Tim Cook etj.

Por sigurisht nuk mund të mungonte edhe një platformë e cila i dedikohet krejtësisht lojrave të ndryshme të cilat vijnë me anë të abonimit në telefona, destkop, dhe televizor.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Të frikësuar dhe shumë xhelozë/ Tre problemet më të shpeshta që do të keni më një mashkull që i përket shenjës së Gaforres

Publikuar

-

Nga

Ata kanë prirje manipuluese. Një burrë që i përket shenjës së Gaforres do të ketë disa tendenca manipulues. Ai mund të jetë dikush që ka dëshirë të përdorë ndjenjat dhe emocionet në avantazhin e tij. Ai është kaq në kontakt me ndjenjat tuaja për sa i ndjeshëm është ai. Dhe ai mund të përfundojë duke […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Stresi po iu shkatërron marrëdhënien/ 5 shenjat që tregojnë se nuk lidhja juaj nuk po shkon siç duhet

Publikuar

-

Nga

Ju jeni më irritues se zakonisht. Ndiheni sikur edhe gjërat më të thjeshta janë të mjaftueshme për t’ju zhgënjyer vërtet. Gjërat që zakonisht nuk ndikojnë tek ju në një nivel personal thjesht ju irritojnë. Ndiheni sikur komunikimi juaj në marrëdhënie është zvogëluar. Ju nuk merrni ndjenjën se ju dhe partneri juaj po komunikoni vërtet aq […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Paqësorë, intelektualë dhe perfektë/ Të gjitha faktet që duhet të dini rreth shenjës së Peshores

Publikuar

-

Nga

Nëse Borëbardha do të kishte një shenjë zodiakale, ajo do të ishte absolutisht një Peshore. Karakterizuar nga dashuria, paqja dhe bukuria, Peshorja është me siguri më e drejta e të gjitha shenjave të zodiakut. Peshorja është një nga tre shenjat e ajrit të zodiakut. Sidoqoftë, ndryshe nga Binjakët, Peshorja nuk është një ajër i fortë […]

LEXO TE PLOTE