Connect with Us

Netflix ka një “konkurrent”/Apple i hap ‘luftë’ gjigantit të filmave

Life Style

Netflix ka një “konkurrent”/Apple i hap ‘luftë’ gjigantit të filmave

Publikuar

-

Apple nuk ka vonuar shumë dhe tashmë i ka hapur një “luftë” Netflix duke prezantuar shërbimin e ri të filmave Tv+.

Platforma transmetuese quhet Apple TV + dhe ishte Steven Spielberg i cili e ka prezantuar në teatrin Steve Jobs ku ishte e ftuar edhe Oprah Winfrey.

Aplikacioni App Apple Tv+ do të jetë i disponueshëm duke filluar nga vjeshta e ardhshme. Bashkë me platformën do të ri dizajnohet edhe aplikacioni për televizionin e Apple si dhe Apple Channels për IOS. Do të vijë edhe Apple News dhe bëhet fjalë për një program me pagesë 9.99 dollarë në muaj dhe ke mundësinë të shfletosh 300 revista Prestigjoze nga e gjithë bota. Ky abonim është i disponueshëm në Shtetet e Bashkuara dhe më vonë do të mbërrijë edhe në Australi si dhe Britaninë e Madhe.

Të gjithë filmat priten të jenë të realizuar nga emrat më të njohur që kanë qenë pjesë e filmave të suksesshëm si  Jennifer Aniston , Reese Whiterspoon, Steve Carell,  Jason Momoa, ylli i Aquaman, Tim Cook etj.

Por sigurisht nuk mund të mungonte edhe një platformë e cila i dedikohet krejtësisht lojrave të ndryshme të cilat vijnë me anë të abonimit në telefona, destkop, dhe televizor.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: