Connect with Us

Si arriti të mundë kancerin? 62 vjeçarja rrëfen se çfarë konsumoi duke u kthyer në super formë

Kuriozitete

Si arriti të mundë kancerin? 62 vjeçarja rrëfen se çfarë konsumoi duke u kthyer në super formë

Publikuar

-

62-vjeçarja, Eva Birath merret me bodybuilding dhe ka treguar sesi ajo ndodhet në super formormë pas dietës së re që ka nisur.Në prill të vitit 2017, ajo u diagnostikua me kancer të zorrës së trashë dhe iu nënshtrua një operacioni në korrik për të hequr tumorin dhe gati 30 cm të zorrës së saj të trashë.

Ajo ka treguar që gjendjen e saj të mirë shëndetësore dhe rikuperimit ia atribuon dietës së saj me bazë vetëm mishin.

Eva nga Suedia thotë që nuk ka qenë kurrë më në formë duke shtuar se konsumon deri në 900 gram mish çdo ditë.

Që prej atëherë, ajo konsumon vetëm mish, vezë dhe ujë dhe po rikuperohet me hapa të shpejtë.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Prapavija e Mërkurit në astrologji/ Shenjat e horoskopit që preken në dashuri

Publikuar

-

Nga

Kur ndodh prapavija e Mërkurit në vitin 2020? Në vitin 2020, Mërkuri shkon në prapavijë tre herë: 17 Shkurt – 10 Mars (tek Peshqit dhe Ujori) 18 qershor – 12 korrik (në Gaforre dhe Luan) 14 tetor – 3 nëntor (në Peshore dhe Akrep) Por, si ndikon kjo astrologji në horoskopin tuaj të dashurisë? Gjatë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Seksi dhe udhëheqës/ Si performon shenja e akrepit në shtrat

Publikuar

-

Nga

Si është Akrepi kur bie në dashuri? Akrepi bie në dashuri kokë e këmbë. Ata janë  jashtëzakonisht të përkushtuar ndaj përtnerëve të tyre. Por ndonjëherë e shohin partneritetin si një pronësi. Ata njihen si shenja më pasionante e zodiakut ndaj janë shuëm të zjarrtë dhe të fortë. Cila është puna apo karriera që duhet të […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Udhëheqës dhe dinamikë/ Zbuloni me cilat shenja të horoskopit Luani do të formonte çiftin perfekt

Publikuar

-

Nga

Luani është shenja më e fuqishme dhe e guximshme e zodiakut në astrologji. Ata janë besnikë, të sigurt, të vendosur, të guximshëm dhe pasionantë. Luanët vendosin qëllime, i arrijnë ato dhe pastaj vendosin synime më të larta. Simboli që shenja e luanit mbart, është në pajtueshmëri të plotë me shenjën e zodiakut, ndaj sugjerohet të […]

LEXO TE PLOTE