Connect with Us

Tre mënyra të çuditshme por efektive që do t’ju kthejnë në formën ideale

Life Style

Tre mënyra të çuditshme por efektive që do t’ju kthejnë në formën ideale

Publikuar

-

menyra te cuditshme per tu kthyer ne forme

Të përtypësh çimçakiz.

Në një studim të vitit 2016, ku kanë marrë pjese 12 burra mbipeshë ka konfirmuar se mund të digjen më shumë kalori nëse pas vakteve përtypim çimçakiz. Në një studim më të hershëm të 2014, është provuar se trupi do më pak ushqim nëse përtypim çimçakiz para vakteve.

Të nevrikosesh pak

Nëse jeni me nerva dhe filloni të lëvizni trupin në mënyrë të pakontrolluar do të digjni më shumë kalori se sa kur rrini pa lëvizur. Në një studim të vitit 2014 është provuar se gjatë

Të qeshësh

Një e qeshur e shëndetshme është ilaçi më i mirë. E qeshura sjell të mira në shëndetin fizik e mendor. Sipas studimeve e qeshura edhe djeg kalori veç të mirave të tjera që sjell. Duke qenë se kur qeshim vihen në punë shumë muskuj të cilët kontraktohen dhe lëshohen./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: