Connect with Us

Kur  mjafton një pikë për të derdhur kupën/ Këto janë shenjat e raskapitjes mendore

Life Style

Kur  mjafton një pikë për të derdhur kupën/ Këto janë shenjat e raskapitjes mendore

Publikuar

-

raskapitje mendore

Lodhje fizike dhe humbje energjie

Ndjesia e raskapitjes mendore mund të arrijë një nivel të tillë. Ju mund të zgjoheni në mëngjes duke menduar se nuk keni fuqi të bëni asgjë gjatë gjithë ditës.

Pagjumësi

Në fillim mund t’ju duket normale që të zgjoheni në mes të natës pa shkak. Gjithsesi nëse kjo ndodh shpesh mund të tregojë një problem si raskapitja mendore që ju pengon të bini në gjumë.

Humbje kujtese

Lodhja mendore e ul aftësinë njohëse të trurit dhe sjell me vete edhe fenomenin e harresës, apo paaftësinë për të bërë lidhjen mes gjërave./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE