Connect with Us

Kaq pak? Pastrimi i fytyrës me këtë produkt do t’ju kursejë

Kuriozitete

Kaq pak? Pastrimi i fytyrës me këtë produkt do t’ju kursejë

Publikuar

-

akull ne fytyre, per lekure te bute

Sekreti i ri i femrave koreane që na rrëfejnë është fuqia e ujit të gazuar, i cili gjen përdorim në shumë mënyra dhe ka shumë veti të dobishme për lëkurën tonë.

E para dhe më kryesorja është se flluskat e dioksidit të karbonit lejojnë oksigjenimin e epidermës, hapin poret dhe lehtësojnë heqjen e papastërtive.

Përveç kësaj, në krahasim me ujin e rubinetit, me të cilin lani zakonisht fytyrën tuaj, uji me gaz është më i pastër.

Mënyrat për ta përdorur ujin e gazuar janë të shumta. Koreanet e përdorimin si spraj me të cilin mbulojnë fytyrën ose e përhapin nëpër fytyrë me ndihmën e pambukut, duke e mbajtur për disa minuta në lëkurë.

Por rituali më efektiv është ai që përdoret nga shumë SPA koreane dhe rekomandohet të paktën një ose dy herë në javë.

Ky përfshin përdorimin e një ene të mbushur pothuajse tërësisht me ujë të gazuar. Në këtë pikë mjafton të zhysni fytyrën tuaj për disa sekonda në ujë. Koha e përkryer është që këtë ritual ta bëni pasi ta keni pastruar lëkurën, në mënyrë që të lejoni flluskat të depërtojnë më thellë duke hapur poret edhe më shumë.

Burimi: Elle

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: