Connect with Us

Një letër dashurie vetes / Si të  kujtosh vetëdashurinë

Kuriozitete

Një letër dashurie vetes / Si të  kujtosh vetëdashurinë

Publikuar

-

leter dashurie vetes,

Merr hapsirën që të duhet

Angazhohu me një projekt që ke lënë mënjanë, ose me diçka që mund të kesh lënë përgjysmë në të kaluarën. Vendos të marrësh  pak kohë për veten për të bërë diçka që të pëlqen dhe që të plotëson.

Mendo për cilësitë e tua

Pasi ke qenë shumë e egër dhe shumë e ashpër me veten dhe pasi e ke gjykuar veten në mënyrën më mizore, a nuk mendon se ka ardhur koha që të shohësh dhe të mirën tek vetja? A je bujare, e dashur, kreavite? Thuaja vetes këto dhe shkruaji vetes një letër dashurie ku përmend të gjitha karakteristikat pozitive që ke.

Nuk e ke për detyrë që t’i bësh qejfin çdokujt

Nëse ke menduar se duke kënaqur të tjerët do të thotë të kënaqësh veten e ke gabim. Ti nuk ke nevojë që t’i bësh qejfin dikujt për t’u ndjerë e vlerësuar, ata që të njohin duhet ta dinë mirë edhe vlerën që ke. Ndaj dhe nëse të duhet shumë mundim për t’i treguar dikujt që vlen, më mirë çohu, hapi derën dhe largoje nga jeta jote./CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

Pamje mahnitëse/ 15 vendet më të vizituara nga turistët

Publikuar

-

Nga

Faqja e njohur Uber ka përpiluar një listë me 15 vendet më të vizituara nga amerikanët. Meksika është ajo që kryeson listën, opor në mesin e këtyre vendeve gjenden dhe 6 vende europiane. Kjo listë i përket raportit të këtij viti i cili është realizuar në bazë të dhënave në Data Baze. Për më tepër […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

E thonë psikologët: Bëni mirë të mos i puthni fëmijët në buzë/ Këto janë 3 arsyet e forta pse nuk duhet ta bëni këtë veprim

Publikuar

-

Nga

Kohë më parë Victoria Beckham postoi një foto të së bijës Brooklyn teksa puthte në buzë të atin, David Beckham. Ajo i uroi ditëlindjen në këtë mënyrë vazjës por rrjeti shpërtheu në kritika për të, duke thënë se nuk është aspak e hijshme dhe e shëndetshme për fëmijën. Në fakt këtë gjë e pohojnë dhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

“Njerëzit mendonin se isha e adoptuar”/ Njihuni me dy binjaket më të çuditshme në botë

Publikuar

-

Nga

Motrat 20 vjeçare nga Mbretëria e Bashkuar kanë fituar famë falë dallimeve të tyre të habitshme. Edhe pse kanë të njëjtën datë lindjeje pamja e tyre nuk e tregon aspak faktin se janë motra, aq më pak binjake. Siç është raportuar nga Inside Edition mamaja e Marias dhe Lucit është nga Jamaica ndërsa babai i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Duart tuaja ndryshojnë ngjyrë nga i ftohti/ Ja çfarë paralajmëron kjo shenjë për shëndetin tuaj

Publikuar

-

Nga

Ju ka ndodhur që të dilni jashtë në një ditë të ftohtë dimri pa dorashka dhe me siguri gishtat tuaj kanë marrë një ngjyrë të zbehtë apo të bardhë. Kjo është diçka e zakonshme pasi kjo u ndodh shumë njerëzve, ku pas ngrohjes ata kthehen në ngjyrën normale. Por për disa njerëz kjo mund të […]

LEXO TE PLOTE