Connect with Us

Trendi i ri i dasmave/Në vend të luleve në duar nuset do të mbajnë…

Kryesore Show Biz

Trendi i ri i dasmave/Në vend të luleve në duar nuset do të mbajnë…

Publikuar

-

Kur flasim për martesën dhe ceremoninë e dasmës me siguri kemi parasysh shumën e madhe të shpenzimeve që kërkojnë.

Dhe për ta ilustruar le të mbetemi vetëm te buqeta e nuses. Minimumi i një buqete të thjeshtë dhe të bukur të kërkon të shpenzosh 5000 mijë lekë në Tiranë.

Ka dhe buqeta që kapin shifra 10 000 lekë apo 20 000 lekë, por tashmë është koha të kurseni në këtë pjesë me trendin e ri që po përhapet gjithandej.

Nuset nga sot e tutje po ecin drejt altarit me akulloren e famshme me flokë sheqeri në duar dhe arsyet janë të dukshme:

E para, është më e lirë!

E dyta, është e shijshme!

Dhe e treta, duket bukur!

Këto buqeta speciale mund t’u ndahen edhe shoqërueseve të nuseve dhe ju premtojnë që  fotot e dasmës do të jenë tepër unike.

Kjo nuk është hera e parë që ndryshohet tradita e buqetës së nuses, pasi kemi parë edhe nuse që ecin drejt altarit me pica në formë buqete në duar.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: