Connect with Us

Nga fluturat në stomak tek sakrificat/ Tre historitë e dashurisë që i jetojnë të gjithë

Life Style

Nga fluturat në stomak tek sakrificat/ Tre historitë e dashurisë që i jetojnë të gjithë

Publikuar

-

tre histori dashurie

Dashuria e parë

Eksperienca e parë është si të ngasësh biçikletën për herë të parë. Nuk di se ku do të çojë, por gjithsesi entuziazmi dhe emocionet të bëjnë të shkosh para.
Ndjen fluturat në stomak, emocionet e puthjes së parë, zemra të rreh më shpejt dhe partneri të magjeps, gjithashtu mendon se nuk mund të jetosh dot pa të.
Por gabon, ajo dashuri mbaron, të jep një mësim dhe ti mbijeton.

Dashuria e vështirë

Ndërsa jeta vazhdon, më në fund takon dikë tjetër
Kjo dashuri të bën të ndjehesh sikur ke gjetur lidhjen perfekte,më pas të lë konfuze me zemrën të coptuar për një kohë të gjatë.
Me kalimin e muajve hap sytë dhe sheh se partneri ka ndryshuar, ose më mirë nuk ka ndryshuar por ka nxjerrë në pah fytyrën e vërtetë.
Kjo lloj dashurie të çon lart dhe të hedh poshtë në sekonda. Ky mësim i dytë do të mësojë të jesh e fortë.

Dashuria pa kushte

Ndërsa je dorëzuar takon atë të duhurin. Është njeriu që fshin gjithçka që ke jetuar më parë.Është njeriu që ke pritur prej kohësh.
Në momentin kur e takon ndjen sikur ke një jetë që e njeh. Fillon të pyesësh veten nëse ke dashur vërtet në të shkuarën. Ndjehesh sikur je duke ëndërruar edhe pse je totalisht e zgjuar./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: