Connect with Us

Tre sjellje të miqve që parashikojnë thikën pas shpine

Kuriozitete

Tre sjellje të miqve që parashikojnë thikën pas shpine

Publikuar

-

miq me dy fytyra

Miqtë që zhduken kur keni probleme

Janë ata persona që janë gjithnjë gati për të na shoqëruar nëpër festa, në shëtitje apo udhëtime, por zhduken sapo na shfaqet një problem ose një moment vështirësie.

Miqtë që gjykojnë gabimet tona

Një mik i vërtetë nuk gjykon gabimet tona, na ofron mbështetje dhe këshilla shërben si shpatull për ne. Miqtë fals shijojnë dështimet tona dhe janë gati për të gjykuar gjithmonë.

Miqtë që fshehin zili pas mirësisë

“Ty të del çdo gjë mirë”, “ti nuk je pa fat si unë, “ ti ke fat gjithnjë” janë frazat tipike të një njeriu që ju ka zili./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: