Connect with Us

Do të futen në librin Guinness? Princesha thyen përsëri rregullat dhe i ndodh çudia

Kryesore Show Biz

Do të futen në librin Guinness? Princesha thyen përsëri rregullat dhe i ndodh çudia

Publikuar

-

Princi Harry dhe Meghan Markle kanë vetëm një ditë që hapën një profil në Instagram, dhe në pak orë kanë thyer rekordin.

Sot teksa flasim ata kanë 2.7 milionë ndjekës.

Çifti thuhet se ka thyer rekordin botëror duke hyrë në Guinness, sepse në 30 minuta bënë 1 milionë ndjekës, duke ia kaluar kështu çiftit Kate dhe William në 30-minutëshin e parë të hapjes së profilit.

Për të gjithë ata që janë kuriozë dhe që po vdesin për t’i bërë “follow” (ta ndjekin), në Instagram, llogaria e saj quhet “sussexroyal”.

“Mirë se vini në llogarinë tonë zyrtare në Instagram! Duam të ndajmë me ju kauzat që mbështesim, njoftime të rëndësishme. Ne ju falënderojmë për mbështetjen tuaj dhe ju urojmë mirëseardhjen në @sussexroyal! Harry dhe Meghan”, shkruhet ndër të tjera në postimin e tyre të parë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: