Connect with Us

Ëndrra bëhet realitet/Ky qytet hap shatërvane të mbushur me…birrë

Kuriozitete

Ëndrra bëhet realitet/Ky qytet hap shatërvane të mbushur me…birrë

Publikuar

-

Shatërvanet ofrojnë 8 lloje të ndryshme të birrës dhe pije-dashësit duhet të paguajnë rreth 6 euro për një gotë (100ml) birrë por ata do të marrin 5 mbushje!

Në një qytet të Sllovenisë kjo ëndërr është bërë realitet dhe Zalec është bërë qyteti i parë në botë që e ka këtë shërbim

Shatërvanet dhe çezmat publike janë vendosur në një park të qytetit dhe qëllimi kryesor i këtij projekti është që të tërheqë sa më shumë turistë.

Me një burim publik ku birra del në vend të ujit, ky vend është bërë destinacioni që shumë duan ta shohin dhe ta shijojnë.

Për të krijuar atraksionin qytetit i është dashur të vërë një dispozicion një buxhet prej 350,000 urosh dhe për të mbuluar shpenzimet, Këshilli i Qytetit do të mbajnë gjysmën e kostove dhe 50% tjetër do të jetë nga kontributet vullnetare dhe tregtia lokale.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: