Connect with Us

Bëhet gati telefoni i vitit/Samsung Galaxy Note 10 i “çmend” të gjithë me risinë e rradhës

Life Style

Bëhet gati telefoni i vitit/Samsung Galaxy Note 10 i “çmend” të gjithë me risinë e rradhës

Publikuar

-

Së fundmi, DBS Designing ka shpërndarë një video konceptuale në YouTube me anë të të cilës shpjegon sesi mund të duket seria e radhës e Galaxy Note.

Ajo që bie  në sy është prania e jo 3 por 4 kamerave. Dhe, surprizat nuk përfundojnë këtu.Note 10 ka një “selfie camera” të vendosur tek lapsi.

Galaxy Note 10 pritet që të vijë me procesorin Snapdragon 855 SoC të Qualcomm, ose Exynos 9820 në rajone të caktuara.

Thuhet gjithashtu që Note 10 mund të punojë me rrjetin 5G pasi derisa Samsung ta hedhë në treg, ky rrjet do të jetë në dispozicion.

Por, të gjitha këto tipare të mahnitshme kanë kostot e tyre dhe smartfoni i ri i kompanisë koreano-jugore pritet të ketë një çmim mjaft të lartë.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Life Style

FOTO-Nuk po i hani ashtu si duhet/ Zbuloni se si duhet t’i gatuani këto 12 ushqime për të pasur përfitime të mëdha shëndetësore

Publikuar

-

Nga

A e dini se po hani në mënyrë të gabuar disa ushqime të caktuara? Asparagu, luleshtrydhet, kosi dhe fasulet janë të gjitha ushqime të shëndetshme, por ne shpesh nuk i hamë si duhet dhe përfundojmë duke mos i përfituar ushqyesit e tyre. “BrightSide”, ka renditur 12 ushqime që me siguri keni qenë duke i ngrënë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Zbulohen shifrat e frikshme/ Përse fëmijët dhe adoleshentët ndihen të trishtuar dhe në depresion në ditët e sotme

Publikuar

-

Nga

Prej disa vitesh, sipas sondazheve, të rinjtë duket se ndihen gjithnjë e më shumë të palumtur, të trishtuar dhe në depresion.Sipas shifrave të fundit , ka pasur një rritje drastike të çrregullimeve të humorit dhe shqetësimit psikologjik tek adoleshentët dhe të rriturit e sotëm. Sipas “Bright Side”, psikologu që vepron në çështjen e të rriturve dhe adoleshentëve të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

FOTO-Shkalla më e famshme në botë/ Pas filmit “Joker”, turistët po bëjnë namin në këtë zonë

Publikuar

-

Nga

Trendet në rrjetin më të përdorur social “Instagram”, po ndryshojnë cdo ditë e më shumë. Këtë herë “fiksimi” më i ri i përdoruesve është një dhe i vetëm: shkallët e Joker- it. Pasi pushtoi kinematë fillimin e këtij muaji,admiruesit e “Joker”, janë duke rikrijuar imazhin e rolit të portretizuar nga Joaquin Phoenix, i cili në […]

LEXO TE PLOTE