Connect with Us

Pas ndarjes nga njeriu më i pasur në botë, ish bashkëshortja fiton shumën marramendëse

Kryesore Show Biz

Pas ndarjes nga njeriu më i pasur në botë, ish bashkëshortja fiton shumën marramendëse

Publikuar

-

MacKenzie, ish bashkëshortja e njeriut më të pasur në botë Jeff Bezos, do të përfitojë nga marrëveshja e divorcit,35 milardë dollarë dhe 4% të aksioneve të Amazon në internet, kompani kjo që u themelua nga njeriu më i pasur në botë 25 vite më parë.

BBC shkruan se MacKenzie do të heqë dorë nga interesat e saj në gazetëb “Washington Post” dhe nga kompania e udhëtimit hapësinor “Blue Origin”.

Ky  është divorci më i kushtueshëm në histori, duke thyer rekordin e mëparshëm të tregtarit të veprave të artit, Alec Wildenstein dhe gruas së tij Jocelyn me 3.8 miliardë dollarë.

Në një postim në Tweitter mMacKenzie shkruan se është e lumtur që më në fund arriti të zgjidhte divorcin me Bezos dhe tashmë do të jenë miq dhe prindër të mirë.

Pas divorcit, MacKenzie ia ka kaluar të gjitha të drejtat e votës së saj, ish-bashkëshortit. Çifti ka katër fëmijë dhe kanë qenë të lidhur përpara se Bezos të themelonte Amazon.

Sipas “The Forbes” Amazon vitin e shkuar kapi një vlerë shitjesh 232.8 miliardë dollarë, duke bërë që pasuria e familjes Bezos të rritej me 131 miliardë dollarë.

MacKenzie Bezos

@mackenziebezos

5,566 people are talking about this

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: