Connect with Us

Alarm/Zbuloni cili është aplikacioni që po përdoret për të futur në “kurth” fëmijët tuaj

Kuriozitete

Alarm/Zbuloni cili është aplikacioni që po përdoret për të futur në “kurth” fëmijët tuaj

Publikuar

-

TikTok, aplikacioni për ndarjen e videove kritikuar së fundmi për disa dështime në sigurinë e përdoruesve.

Aplikacioni me bazë videon, është bërë së fundmi shumë popullor mes të rinjve dhe adoleshentëve me më shumë se 500 milionë përdorues nga e gjithë bota.

Por, si duket, “muret” e sigurisë së këtij aplikacioni nuk janë aq të forta pasi kanë dështuar në mbajtjen jashtë të përdorusve abuzive.

Sipas një hetimi tre mujor, u zbulua se shumë llogari, që kanë dërguar mesazhe kërcënuese ose abuzive tek vajza të vogla dhe të reja janë lejuar që të qëndrojnë pa u ndëshkuar.

TikTok është shprehur se siguria e përdoruesve është prioritet dhe u zotua të bëntë më shumë për të mbrojtur fëmijët duke shtuar se skuadra e tyre lexon me mijëra komente çdo ditë.

Gjithsesi, një komisioneve për fëmijët,Anne Longfield ka konfirmuar se do të bëjë një takim me drejtuesit e aplikacionit për të diskutuar mbrojtjen e fëmijëve./Burimi:bota.al

Aktualitet

Nuk pushojnë duke folur/ Cilat janë shenjat më “llafazane” të horoskopit?

Publikuar

-

A bëni pjesë edhe ju në listën e llafazanëve më të mëdhenj në horoskop?

Zbulojeni më poshtë .

Binjakët

Binjakët mendojnë shumë. Në çdo tavolinë ata janë personat që flasin më shumë dhe ju mund ta dalloni lehtësisht një Binjak në bisedë e sipër.

Shigjetari

Personat e lindur në kët shenjë janë të sinqertë dhe entuziastë. Në bisedë kërkojnë protagonizëm dhe janë plotë me humor. Mos prisni kurrë një Shigjetar të heshtur.

Peshqit

Për Peshqit çdo gjë është një shfaqje. Ata pëlqejnë të tregojnë histori, të bëjnë demonstrime madhështore dhe të kënaqin turmat. Impulsiv dhe elokuentë, të lindurit në shenjën e Peshqve do thonë çfarë ju vjen në mendje. Ata thjesht nuk i mbajnë dot gjërat përbrenda dhe kjo reflektohet më së miri në një bisedë. Prisni debate të forta dhe të gjata me ta sepse e kanë pasion.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

U rrëmbye në moshën 4 vjeçare/ “FaceApp” bën mrekulli, i kthen familjes djalin që kërkonte prej 18-vitesh

Publikuar

-

Ditët e fundit aplikacioni “FaceApp” ka qënë në qëndër të vëmendjes për shkak se tregonte si do dukeshin njerëzit të plakur dhe me rrudha dhe disa e cilësojnë këtë aplikacion si të rrezikshëm pasi ai vjedh informacionet e njerëzve.

Por pasi të lexoni këtët histori do të kuptoni se ai mund të shërbejë më së miri në gjetjen e njerëzve.

“The Sun” ka publikuar historinë e një 21-vjeçari, i cili ishte rrëmbyer në moshën 4-vjeçare.

Yu Weifeng, 21 vjeç, u bashkua me familjen e tij dy ditë më parë pasi policia arriti të përdorte teknologjinë për të parashikuar se si do të dukej ai tashmë i rritur.

Kur e gjetën, ai refuzoi të besonte se  ishte një fëmijë i rrëmbyer, por ADN-ja e konfirmoi.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ndryshimi drastik i fotove të dasmës/ Ja trendi më i ri që po i “çmend” çiftet

Publikuar

-

Duket se trendet e dasmave nuk do të qëndrojnë kurrë të njëjtat ku më i fundit është duke pozuar për kamerën dhe duke nxjerrë sa më shumë tym nga cigarja elektronike.

Dukej se askush nuk e besoi, por foto të tilla po përhapen masivisht në Twitter ku nuk mungojnë komentet e njerëzve, të cilët pyesin për qëllimin e një fotoje të tillë.

Per me teper shikoni fotot e meposhtme.

 

 

 

 

 

LEXO TE PLOTE