Connect with Us

Rekord/A e dini cili është shteti me internetin më të shpejtë në botë?

Life Style

Rekord/A e dini cili është shteti me internetin më të shpejtë në botë?

Publikuar

-

Nëse jeni fansa të filmave dhe doni t’i shkarkoni në shpejtësi rekord atëhere ky vend është për ju.Koreja e Jugut ka hedhur në treg internetin super të shpejtë 5G.

Mësohet se pas hedhjes në treg ky shërbim u përhap në të gjithë vendin në 85 qytete të ndryshme dhe përdoruesit e pajisjeve me kapacitet 5G mund të shkarkojnë programe 20 herë më shpejt sesa 4G ekzistuese.

AT & T ishte i pari në botë që lëshoi në treg rrjetin 5G në dhjetor 2018 dhe aktualisht është në dispozicion në 12 qytete amerikane, por tashmë Koreja e Jugut e ka lënë pas pasi në këtë vend tashmë ka internet 5 G në çdo cep të qytetit.

E ditur bëhet edhe se rrjeti 5G i Koresë së Jugut pritet ti lejojë përdoruesit të shkarkojnë filma të tërë në më pak se një sekondë si dhe videot postohen shumë shpejt në rrjetet sociale.

 

Burimi:https://www.thejakartapost.com/life/2019/04/04/south-korea-to-launch-worlds-first-national-5g-networks.html

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: