Connect with Us

A i besoni? Mitet dhe të vërtetat rreth marrëdhënieve intime

Life Style

A i besoni? Mitet dhe të vërtetat rreth marrëdhënieve intime

Publikuar

-

shenja me oreks seksual

Miti: Të gjitha orgazmat përjetohen njësoj dhe duhet të jenë shpërthyese.

E vërteta: Përjetimi i orgazmës nuk është gjithmonë i njejti. Individë të ndryshëm kanë mënyra të ndryshme për të kaluar në orgazëm. Për disa ky proces mund të jetë çlirues, i dhimbshëm apo i kënaqshëm, por e gjitha varet nga personi.

Miti: Mënyra se si silleni gjatë seksit tregon sa e mirë është kjo eksperiecë për ju.

E vërteta: Ajo gjë e cila ka më shumë rëndësi gjatë një raporti seksual është mënyra se si ju ndiheni. Përgjithësisht kënaqësia më e madhe përjetohet kur individi është i çliruar emocionalisht dhe pa stres.

Miti: Të masturbohesh gjatë kohës që je në një lidhje do të thotë se nuk tërhiqesh mjaftueshëm nga partneri yt.

E vërteta: S’ka rëndësi nëse je në një lidhje apo jo, masturbimi është gjithmonë proçes normal, i shëndetshëm dhe pjesë e një qenieje seksuale.

 

Miti: Meshkujt duhet të përjetojnë ejakulim të menjëhershëm sa herë që kanë raport seksual me një femër.

E vërteta: Edhe kjo nuk është e vërtetë, pasi sipas specialistëve, meshkujt mund ta përjetojnë të njejtën kënaqësi edhe pa patur ejakulim të menjëhershëm. Në shumicën e rasteve ata vetë përpiqen ta ngadalsojnë ose të mos e kryejnë fare këtë proces në mënyrë që kënaqësia të zjasë më shumë. Kjo nuk do të thotë kurrësesi që ata nuk e shijuan raportin.

Miti: Sa më i madh penisi aq më e madhe kënaqësia

E vërteta: Pjesa më e ndjeshme e vaginës ka një hapje rreth një apo dy gisht, kështu që edhe një penis i vogël mund ta bëjë për së mbari punën e tij.  Kënaqësia seksuale varet më shumë nga mënyra se si partnerët ndihen. Gjithashtu ngacmimi i zonave endrogjene të cilat kanë një ndjeshmëri të lartë është çelësi i një përjetimi më të thellë.

Miti: Burrat urrejnë t’u bëjnë seks oral grave.

E vërteta: Absolutisht e pavërtetë. Burrat vdesin ta bëjnë atë gje; forcon intimitetin dhe në të njëjtën kohë shton kënaqësinë për të dy.

Burimi: Huffington Post

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: