Connect with Us

“Dhurata që një nënë i bën djalit”/61 vjeçarja lind fëmijën e djalit gay

Kryesore Show Biz

“Dhurata që një nënë i bën djalit”/61 vjeçarja lind fëmijën e djalit gay

Publikuar

-

Mateu kishte humbur punën e tij  si mësues në një shkollë katolike në Nebraska, pasi dha lajmin për martesën e tij. Çifti kishte frikë se nuk do të merrte leje për të adoptuar një fëmijë në një zonë konservatore. Kështu që ai vendosi të provonte fekondimin in vitro: motra e Dougherty, Lea Yribe, dhuroi vezët e saj, spermën e Eledge, kështu që fëmija i palindur do të kishte materialin gjenetik nga të dyja anët e familjes.

Nëna e Eledege u ofrua për të përfunduar shtatzëninë, pasi mjekët kishin konstatuar gjendjen e saj të shkëlqyer shëndetësore.“Kjo është dhurata e një nëne që i bën djalit të saj”, është shprehur Cecile Eledge, 61 vjece.

Uma Louise Dougherty Eledge është fëmija i parë në botë i lindur nga gjyshja e saj, me një fekondim artificial që përfshinte edhe motrën e Dougherty.

Në mediat sociale nuk mungojnë as komentet negative dhe homofobike, dhe insinuatat – të pabazuara – që Eldege  ka kryer marrëdhënie seksuale me nënën e tij.Por ka edhe shumë komente pozitive, të cilat theksojnë unitetin dhe solidaritetin e madh të të dy familjeve, të cilët luftuan çdo stereotip seksist duke marrë pjesë së bashku në një ngjarje të paparë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: