Connect with Us

“Tani mund të jetojnë të qetë”/E dashura e Jeff Bezos ndahet nga bashkëshorti

Kryesore Show Biz

“Tani mund të jetojnë të qetë”/E dashura e Jeff Bezos ndahet nga bashkëshorti

Publikuar

-

Moderatorja e njohur Lauren Sanchez,e cila njihet si e dashura themeluesit të Amazon Jeff Bezos por edhe e martuar njëkohësisht, i ka kërkuar divorcin bashkëshortit të saj prej 14 vitesh, Patrick Whitesell.Historia jashtëmartesore e Sanchez dhe Bezos u bë publike në fund të muajit dhjetor kur Bezos akuzoi revistën “National Enquirer” se e ka kërcënuar me publikimin e fotove kompromentuese dhe mesazheve private intime.

Sanchez ka depozituar në gjykatë dokumentet e divorcit ndërsa të dy do të luftojnë për kujdestarinë e fëmijëve.

Nga ana tjetër, Jeff Bezos u divorcua nga bashkëshortja disa ditë më parë me një proces të qetë, i cili i kushtoi rreth 36 miliardë dollarë. Ish-bashkëshortja e tij do të jetë aksionerja e tretë e “Amazon” si dhe do të renditet e 4-ta në listën e grave më të pasura të botës. Divorci i miliarderit me pasuri 232,8 miliardë dollarë, ka shënuar rekord, duke qenë më i kushtueshmi në histori.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: