Connect with Us

Habisin shkencëtarët:”Nëse nuk i lëshoni gazrat,mund të përfundojnë duke dalë nga goja”

Life Style

Habisin shkencëtarët:”Nëse nuk i lëshoni gazrat,mund të përfundojnë duke dalë nga goja”

Publikuar

-

Për t’i shpëtuar sikletit, jeni munduar të mbani gazrat duhet të dini që ato e gjejnë gjithsesi një mënyrë për t’u larguar nga organizmi juaj.Collins, dietolog dhe ekspert ushqimi tregon  se mbajta e gazrave mund të shkaktojë fryrje të abdomenit dje gazrat e mbajtura me zor mund të përfundojnë duke dalë nga goja.

Ky proces, sipas tij, mund të bëjë që disa prej këtyre gazrave të përthithen dhe më pas të nxirren jashtë trupit tuaj me frymë nxjerrje.

Profesori Clare Collins shpjegon:

Nëse nuk i lëshoni gazrat, një sasi prej tyre do të thithet në qarkullim dhe do të dalë jashtë me anë të frymës suaj.”

/Burimi:http://www.ladbible.com/news/interesting-holding-in-farts-could-make-them-come-out-of-your-mouth-20190409?c=1554801519059%3Fsource&fbclid=IwAR3x4SDE5tUT8j9yqB3GCBzrpYXwLHzwEFdx0zcQuYFGwE6AovoPY8RFGkM

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: