Connect with Us

Historike/Zbulohet vaksina për kancerin,zhduken simptomat nga dy pacientë

Life Style

Historike/Zbulohet vaksina për kancerin,zhduken simptomat nga dy pacientë

Publikuar

-

Vaksina për kancerin, e cila e mëson trupin që t’i luftojë vetë tumoret, ka zhdukur simptomat nga dy pacientë me limfoma. Testimet kanë rezultuar aq të suksesshme sa kërkuesit besojnë se mund të jetë shpresëdhënëse edhe për llojet e tjera të kancerit si ai në gjoks, kokë dhe qafë.

Vaksina, e cila është ende në faza eksperimentale, injektohet direkt tek tumori dhe e mëson sistemin imunitar që ta shkatërroje.

Veç tumorit aktual, vaksina e mëson sistemin imunitar që të kërkojë edhe qeliza të tjera kanceroze.

Ky trajtim është testuar nga kërkuesit mbi 11 pacientë me limfoma dhe thuhet se disa prej tyre nuk kanë pasur simptoma prej disa muajsh ose edhe disa vitesh.

Edhe pse ky trajtim quhet vaksinë, ai nuk siguron parandalimin e kancerit, thjesht mëson sistemin imunitar që ta luftojë sëmundjen.

Testimet po bëhen në spitalin Mount Sinai në Nju Jork. /

Burimi:https://www.dailymail.co.uk/health/article-6902337/Promising-cancer-vaccine-teaches-body-destroy-tumours-sends-three-patients-remission.html?ito=social-facebook&fbclid=IwAR3DWH4RMi9YGSY6lfItvOOt11a2bo0q7-teLfMs6iM2i1u6Ppp-EZMz_8I

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: