Connect with Us

Si ta përdorni më mirë Instagramin? Ja 5 mënyra ‘sekrete’

Life Style

Si ta përdorni më mirë Instagramin? Ja 5 mënyra ‘sekrete’

Publikuar

-

Fshihni fotot ku ju kanë bërë tag
Fotot tag në Instagram nuk janë aq të dukshme në Instagram sa ç’janë në Facebook, por çdokush mund t’i aksesojë ato duke u future në profiling tënd dhe duke shtypur foton tënden në ikonë. Nëse nuk do që një foto në të cilën të kanë bërë tag të duket, kliko ikonën ‘photos of you’, shko tek tre pikat mbi ekran dhe zgjidh “Hide Photos”.

Asnjëherë mos humbisni poste

Instagrami ka hequr rendin kronologjik të kohështrirjes, duke shkaktuar që disa përdorues të humbasin shumë poste të llogarive që ndjekin. Për ta evituar një gjë të tillë, shkoni tek profili i personit që doni t’ia shihni të gjitha postet, klikoni tre pikat në anën e djathë të ekranit dhe selektoni “Turn On Notifications.”

Harxho më pak internet
Nëse shqetësohesh për sasinë e internetit që shpenzom gjatë navigimit në Instagram, mund ta limitosh duke sakrifikuar shpejtësinë në të cilën fotot dhe videot e tua ngarkohen. Shko në profiling tënd, kliko tre pikat në të djathën e ekranit lart, hap “Cellular Data Use” dhe zgjidh “Use Less Data.”

Fshih dhe rendit filterat
Filterat janë një pjesë e rëndësishme e Instagramit, por janë aq shumë në dispozicion sa është e lehtë të humbasim. Mund të ndryshojmë rendin në të cilin shfaqen, apo edhe të fshehim ato që nuk përdorim asnjëherë, për të shpejtuar procesin e shpërndarjes së një fotoje. Në faqen e filterave, shkoni në fund, klikoni Manage, dhe renditni filterat sipas dëshirës suaj, ose fshihni ato që nuk i përdorni.

Regjistro pa duar
Instagram Stories është bërë një hit i madh prejse është lançuar vitin e kaluar, por mund të mos e dish se mund të regjistrosh klipe pa patur nevojë të mbash butonin “regjistro”. Në ekranin e Stories, thjesht shko tek opsioni “Hands-Free”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: