Connect with Us

“Përfaqësoj Amerikën dhe Shqipërinë”/Këngëtari shqiptar performon në festivalin e njohur

Kryesore Show Biz

“Përfaqësoj Amerikën dhe Shqipërinë”/Këngëtari shqiptar performon në festivalin e njohur

Publikuar

-

Këngëtari i njohur shqiptar, Durim Morina i njohur me emrin Mirud, është shumë i njohur falë disa këngëve që kanë patur sukses si “Ende të dua”, “Ti dhe unë” ndërsa me këngën “Puzzle” arriti të depërtojë në tregun amerikan të muzikës.

Së fundmi ai njoftoi përmes llogarisë së tij në Instagram se do të performojë në festivalin e Kilit “Vina Del Mar” ku do të përfaqësojë Shqipërinë dhe Amerikën.

“Jam shumë i lumtur të deklaroj se unë dhe Eriona do përfaqësojmë Shqipërinë dhe Amerikën në Vina Del Mar”, shkruan Mirud duke bërë të ditur se muzika dhe teksti i këngës është punuar nga Eriona Rushiti.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: