Connect with Us

“Dielli është si në Tajlandë, dëbora si në Austri dhe festa si në Ibiza”/1500 skiatorë zhvishen në dëborë

Kuriozitete

“Dielli është si në Tajlandë, dëbora si në Austri dhe festa si në Ibiza”/1500 skiatorë zhvishen në dëborë

Publikuar

-

Të veshur me bikini, më shumë se 1,500 skiatorë dolën në majat e Siberisë për festivalin vjetor Grelka për t’i dhënë lamtumirën dimrit në Rusinë Qendrore.Temperaturat gjatë festivalit shënonin kryesisht 15 gradë Celsius por gjithsesi dëbora vazhdonte të ishte e trashë.

Ky festival zgjat për 10 ditë dhe mbahet kryesisht në rajonin Kemerovo, Rusia Qendrore. Besohet se veç vendasve, në këtë festival vijnë edhe persona të tjerë nga Kanadaja ose Uganda.

Organizatorët e kanë përshkruar festivalin:

Dielli është si në Tajlandë, dëbora si në Austri dhe festa bëhet si në Ibiza.”

Burimi:https://www.dailymail.co.uk/news/article-6919329/Thousands-skiers-snowboarders-strip-smalls-slopes.html?fbclid=IwAR0ISfwlMWu_0BlS-8ynoVbXs1TC7LELnh7CaTrSgjwaTJjrzHG30Oi0kKE

 

Aktualitet

Nuk pushojnë duke folur/ Cilat janë shenjat më “llafazane” të horoskopit?

Publikuar

-

A bëni pjesë edhe ju në listën e llafazanëve më të mëdhenj në horoskop?

Zbulojeni më poshtë .

Binjakët

Binjakët mendojnë shumë. Në çdo tavolinë ata janë personat që flasin më shumë dhe ju mund ta dalloni lehtësisht një Binjak në bisedë e sipër.

Shigjetari

Personat e lindur në kët shenjë janë të sinqertë dhe entuziastë. Në bisedë kërkojnë protagonizëm dhe janë plotë me humor. Mos prisni kurrë një Shigjetar të heshtur.

Peshqit

Për Peshqit çdo gjë është një shfaqje. Ata pëlqejnë të tregojnë histori, të bëjnë demonstrime madhështore dhe të kënaqin turmat. Impulsiv dhe elokuentë, të lindurit në shenjën e Peshqve do thonë çfarë ju vjen në mendje. Ata thjesht nuk i mbajnë dot gjërat përbrenda dhe kjo reflektohet më së miri në një bisedë. Prisni debate të forta dhe të gjata me ta sepse e kanë pasion.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

U rrëmbye në moshën 4 vjeçare/ “FaceApp” bën mrekulli, i kthen familjes djalin që kërkonte prej 18-vitesh

Publikuar

-

Ditët e fundit aplikacioni “FaceApp” ka qënë në qëndër të vëmendjes për shkak se tregonte si do dukeshin njerëzit të plakur dhe me rrudha dhe disa e cilësojnë këtë aplikacion si të rrezikshëm pasi ai vjedh informacionet e njerëzve.

Por pasi të lexoni këtët histori do të kuptoni se ai mund të shërbejë më së miri në gjetjen e njerëzve.

“The Sun” ka publikuar historinë e një 21-vjeçari, i cili ishte rrëmbyer në moshën 4-vjeçare.

Yu Weifeng, 21 vjeç, u bashkua me familjen e tij dy ditë më parë pasi policia arriti të përdorte teknologjinë për të parashikuar se si do të dukej ai tashmë i rritur.

Kur e gjetën, ai refuzoi të besonte se  ishte një fëmijë i rrëmbyer, por ADN-ja e konfirmoi.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ndryshimi drastik i fotove të dasmës/ Ja trendi më i ri që po i “çmend” çiftet

Publikuar

-

Duket se trendet e dasmave nuk do të qëndrojnë kurrë të njëjtat ku më i fundit është duke pozuar për kamerën dhe duke nxjerrë sa më shumë tym nga cigarja elektronike.

Dukej se askush nuk e besoi, por foto të tilla po përhapen masivisht në Twitter ku nuk mungojnë komentet e njerëzve, të cilët pyesin për qëllimin e një fotoje të tillë.

Per me teper shikoni fotot e meposhtme.

 

 

 

 

 

LEXO TE PLOTE