Connect with Us

Ekspertët përhapin alarmin/Nënat nuk duhet t’i lidhin më foshnjat, ja arsyeja

Kuriozitete

Ekspertët përhapin alarmin/Nënat nuk duhet t’i lidhin më foshnjat, ja arsyeja

Publikuar

-

Lidhja e foshnjave kupton mbështjellën e tyre me një batanije ose copë, në mënyrë që të kufizohet lëvizja e gjymtyrëve.Por ekspertët paralajmërojnë se lidhja e tyre mund t’u shkaktojnë atyre nevojën që të kryejnë kirurgji te këmbët ose te krahët kur të rriten dhe kjo praktikë është e rrezikshme për shëndetin e fëmijëve, pasi pengon zhvillimin normal të trupit.

Lidhja mund të shkaktojë dhimbje ose dëmtim kockash kur ata të rriten, korrigjimi i të cilave mund të kërkojë kirurgji në moshë madhore.

Burimi: The Sun

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Fashion

Reperi organizon festën 40 milionë dollarëshe për ditëlindje/ Njihuni me personazhet e famshme që shkëlqyen me veshjen

Publikuar

-

Nga

Kim Kardashian dhe bashkëshorti i saj Kaney West i janë bashkuar festës së ditëlindjes të reperit të famshëm Diddy. Së bashku me shumë personazhe të tjerë të njohur kanë festuar 50 vjetorin e Diddy i cili thuhet se ka shpenzuar plot 40 milionë dollarë për të organizuar këtë ditëlindje në Holmby Hills në  Los Angelos. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

FOTO- Pamje mahnitëse/ Dora e njeriut ka krijuar mrekulli nën petkun e dëborës

Publikuar

-

Nga

Resorti Kakslauttanen Artik në Findlandë i fton mysafirët e tij të flenë në një dhomë të rrumbullakët prej qelqi teksa mund të shijojnë pamjen fantastike që dhuron natyra. Në veri të Rrethi Artik resortet shtrihen në një sipërfaqe prej 1200 hektarësh në Finnish Lapland. Një natë në këtë mrekulli të bërë nga dora e njeriut […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Fotot që po bëjnë xhiron në rrjet/ Motra bën gjestin prekës për të vëllain me Sindromën Down

Publikuar

-

Nga

Teksa çifti nisi të planifikonte ditën e dasmës, ata vendosën se cilat tradita dhe festime do të donin të realizonin në ditën e tyre më të rëndësishme. Në mes atyre që zgjodhën ishte se momenti ku dhëndri shihte nusen për herë të parë me fustan të bardhë të ndryshonte, pasi Ashkey kishte vendosur që ai […]

LEXO TE PLOTE