Connect with Us

Më thuaj në çfarë date ke lindur, të të tregoj çfarë do të thotë për personalitetin tënd!

Kuriozitete

Më thuaj në çfarë date ke lindur, të të tregoj çfarë do të thotë për personalitetin tënd!

Publikuar

-

3, 9, 12, 15, 21, 29, 30: Tejet krijues! Nëse keni lindur në një prej këtyre datave, atëherë keni prirjen të jeni ndër njerëzit më krijues të kohës suaj. Ju doni shumë botën e artit dhe kulturës, jeni person që i shihni gjërat nga të gjithë këndet, me qëllim që të krijoni një imazh sa më të mirë në kokën tuaj. Nëse ndieni që doni të përfshiheni në ndonjë lloj aktiviteti krijues, atëherë duhet t’ia nisni menjëherë. Do të befasoheni vërtetë se sa të mirë jeni.

1, 10, 18, 19, 27, 28: Liderë nga natyra- Ju jeni një person pasionant, kur vjen puna tek njerëzit e dashur. Nuk ndaleni para asgjëje, për të siguruar që të gjithë arrijnë objektivat e tyre të suksesit, edhe nëse kjo kërkon që të largoheni që ata njerëz të arrijnë objektivat e tyre. Shumë modestë dhe tejet të guximshëm në mënyrën si paraqiteni, ju jeni shumë të sigurtë dhe mirëkuptues për botën që ju rrethon. Jeni ndër liderët më të natyrshëm në botë dhe asgjë nuk ju ndal!

2, 6, 7, 11, 20: Shumë të dhembshur Nëse keni lindur në këto data, jeni ndër njerëzit më të dhembshur në botë. Ju kuptoni të bëni dallimin mes të drejtës dhe të gabuarës, nuk i lini kurrë njerëzit në dyshim apo frikë, dhe mund të përballoni pothuaj gjithcka. Keni një mendje me aftësi të lartë vetëshëruese kur vjen puna tek stresi dhe trysnia, por gjithashtu i përballoni problemet me logjikë dhe arsye, duke u siguruar që e kuptoni cdo gjë në tërësinë e vet, para se të merrni një vendim se si të zgjidhni konfliktet tuaja.

4, 25, 16, 5, 14, 23: Shpirt aventure Nëse keni lindur në këto data, atëherë jeni ndoshta ndër njerëzit më aventurierë. Gjithmonë kërceni sapo ju shfaqet mundësia për të eksploruar një gjë të re, cfarëdo qoftë ajo, hobi, vend, person, nuk ka rëndësi! Ju keni shpirt aventure dhe inkurajoni këdo përreth jush që të jetë po kaq i dhënë pas aventurës,sa edhe ju. Jeta është e bukur kur dilni dhe kërkoni gjëra të reja e të mrekullueshme, që nuk e keni menduar se kanë ekzistuar më parë.

8, 17, 22, 26, 13, 24, 31: Familja është vendi ku është zemra Jeni ndër njerëzit më të orientuar nga familja. Ju kujdeseni shumë për familjen tuaj dhe në shumicën e rasteve jeni me ta duke u argëtuar. Kujdeseni shumë për të dashurit tuaj, pavarësisht se cfarë po ndodh në jetët e tyre, ju jeni gjithmonë aty për ta. E njëjta gjë vlen për miqtë. Miqtë tuaj janë në thelb një familje e dytë në jetën tuaj.Burimi:in tv

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: