Connect with Us

Më thuaj në çfarë date ke lindur, të të tregoj çfarë do të thotë për personalitetin tënd!

Kuriozitete

Më thuaj në çfarë date ke lindur, të të tregoj çfarë do të thotë për personalitetin tënd!

Publikuar

-

3, 9, 12, 15, 21, 29, 30: Tejet krijues! Nëse keni lindur në një prej këtyre datave, atëherë keni prirjen të jeni ndër njerëzit më krijues të kohës suaj. Ju doni shumë botën e artit dhe kulturës, jeni person që i shihni gjërat nga të gjithë këndet, me qëllim që të krijoni një imazh sa më të mirë në kokën tuaj. Nëse ndieni që doni të përfshiheni në ndonjë lloj aktiviteti krijues, atëherë duhet t’ia nisni menjëherë. Do të befasoheni vërtetë se sa të mirë jeni.

1, 10, 18, 19, 27, 28: Liderë nga natyra- Ju jeni një person pasionant, kur vjen puna tek njerëzit e dashur. Nuk ndaleni para asgjëje, për të siguruar që të gjithë arrijnë objektivat e tyre të suksesit, edhe nëse kjo kërkon që të largoheni që ata njerëz të arrijnë objektivat e tyre. Shumë modestë dhe tejet të guximshëm në mënyrën si paraqiteni, ju jeni shumë të sigurtë dhe mirëkuptues për botën që ju rrethon. Jeni ndër liderët më të natyrshëm në botë dhe asgjë nuk ju ndal!

2, 6, 7, 11, 20: Shumë të dhembshur Nëse keni lindur në këto data, jeni ndër njerëzit më të dhembshur në botë. Ju kuptoni të bëni dallimin mes të drejtës dhe të gabuarës, nuk i lini kurrë njerëzit në dyshim apo frikë, dhe mund të përballoni pothuaj gjithcka. Keni një mendje me aftësi të lartë vetëshëruese kur vjen puna tek stresi dhe trysnia, por gjithashtu i përballoni problemet me logjikë dhe arsye, duke u siguruar që e kuptoni cdo gjë në tërësinë e vet, para se të merrni një vendim se si të zgjidhni konfliktet tuaja.

4, 25, 16, 5, 14, 23: Shpirt aventure Nëse keni lindur në këto data, atëherë jeni ndoshta ndër njerëzit më aventurierë. Gjithmonë kërceni sapo ju shfaqet mundësia për të eksploruar një gjë të re, cfarëdo qoftë ajo, hobi, vend, person, nuk ka rëndësi! Ju keni shpirt aventure dhe inkurajoni këdo përreth jush që të jetë po kaq i dhënë pas aventurës,sa edhe ju. Jeta është e bukur kur dilni dhe kërkoni gjëra të reja e të mrekullueshme, që nuk e keni menduar se kanë ekzistuar më parë.

8, 17, 22, 26, 13, 24, 31: Familja është vendi ku është zemra Jeni ndër njerëzit më të orientuar nga familja. Ju kujdeseni shumë për familjen tuaj dhe në shumicën e rasteve jeni me ta duke u argëtuar. Kujdeseni shumë për të dashurit tuaj, pavarësisht se cfarë po ndodh në jetët e tyre, ju jeni gjithmonë aty për ta. E njëjta gjë vlen për miqtë. Miqtë tuaj janë në thelb një familje e dytë në jetën tuaj.Burimi:in tv

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

E urreni qafën e trashë dhe fytyrën e mbushur/ 13 këshillat më efikase që iu ndihmojnë të digjni kaloritë e tepërta në këto pjesë

Publikuar

-

Nga

Shtimi i kileve të tepërta duket më së shumti në fytyrë. E vërteta është se shtimi i kileve në pjesën e qafës apo fytyrës nuk janë gjithnjë për shkak të ushqimeve por edhe mënyrës se si flini apo qëndrimit të trupit. Bright Side ka studiuar të gjithë faktorët që ndikojnë në marrjen e kileve të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Bashkëshorti i saj ishte në mision ushtarak/ Gruaja realizon kartolinën prekëse për festat e fundvitit

Publikuar

-

Nga

Ky muaj festiv është koha perfekte për të kaluar sa më shumë kohë pranë familjes dhe për të ndjerë dashurinë dhe ngrohtësinë familjare. Por kjo nuk është çdo herë e mundur për kryefamiljarët të cilët janë në shërbim ushatrak. Këtë e ka treguar dhe Danielle Cobbo e cila ka realizuar një foto me fotoshop duke […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

FOTOT-Si është zbukuruar ndër vite “Shtëpia e Bardhë” për Krishtlindjet/ Publikohen fotot nga arkiva

Publikuar

-

Nga

Dhjetori është muaji ku të gjithë shtëpitë në të gjithë Amerikën janë të zbukuruara për festat e fundvitit. Sigurisht që edhe shtëpia më e famshme si ajo e Presidentit, “Shtëpia e Bardhë”, nuk përbën përjashtim. “Shtëpia e Bardhë” është zbukuruar për festat e fundvitit që nga koha e John dhe Abigail Adams në vitin 1800 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Trendi që përfshiu dhe ushqimet/ 10 produktet më të preferuara të dekadës së fundit

Publikuar

-

Nga

Ashtu si shumica e tregjeve, industria ushqimore është në ndryshim të preferencës së konsumatorit, veçanërisht në botën e sotme virale. Gjatë dhjetë viteve të fundit ka patur shumë risi në ushqim ku përfshihen tost me avokado dhe ëmbëlsirat e ndryshme shumëngjyrëshe. Nga çajrat dhe kafetë deri tek ëmbëlsirat e përpunuara, këtu janë tendencat ushqimore që […]

LEXO TE PLOTE