Connect with Us

Disa këshilla që duhet t’i dimë patjetër/Si të zhdukim stresin si me magji

Life Style

Disa këshilla që duhet t’i dimë patjetër/Si të zhdukim stresin si me magji

Publikuar

-

efektet anesore te stresit

Nëse jemi të stresuar, atëherë fillimisht gjëja e parë që duhet të bëjmë është të çlirojmë veten nga mendimet negative.

Mos u ankoni gjithë kohën!

Në momentin që ankoheni vazhdimisht është e vërtetuar shkencërisht që do ndiheni keq me veten tuaj dhe me të tjerët që iu rrethojnë. E kundërta ndodh në rastet kur mendoni pozitivisht.

Pra me fuqinë e mendimit keni aftësinë të ndryshoni gjithçka, dhe kini parasysh se asgjë nuk është absolute në këtë botë, gjithçka është relative.

Shmangni dramat! Qëndroni me miq apo shoqërohuni me kolegë të cilët nuk përgojojnë të tjerët. Dijeni se në një të nesërme të afërt do e keni ju radhën.

Kërkoni ndihmë. Në punë, në shtëpi, apo kudo që të jeni kërkoni ndihmën që iu nevojitet. Kësisoj nuk do jeni të mbingarkuar.

Flini mjaftueshëm gjumë, hani shëndetshëm dhe kryeni aktivitet fizik të rregullt. Të gjithë këto elementë janë shumë të rëndësishëm dhe duhet t’i mbani vath në vesh.

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: