Connect with Us

Keni lëkurë të hidratuar? 3 hilet që do të na i zgjidhin të gjitha problemet

Life Style

Keni lëkurë të hidratuar? 3 hilet që do të na i zgjidhin të gjitha problemet

Publikuar

-

akull ne fytyre, per lekure te bute

Nëse dermatologia do të pyeste:“Keni lëkurë të hidratuar?”, ju mund të përgjigjeni se pini shumë ujë gjatë ditës. Por nuk lidhet domosdoshmërish me këtë! Lëkura e dehidratuar është e karakterizuar nga një mungesë e lagështirës në lëkurë, kjo do të thotë që mund të keni dehidratim edhe nëse keni lëkurë të yndyrshme.

 

1.Përdorni një tonik, pastrues për fytyrën

Toniku është një produkt i lëngshëm që aplikohet në lëkurë për të ulur yndyrën dhe për të përmirësuar gjendjen e saj. Ai balancon nivelin e pH në lëkurën tuaj, e përgatit dhe e ndihmon për të hapur rrugën për të gjitha serumet e rëndësishme.

2.Shtoni serumin me glicerinë apo Acid Hyaluronic

RENEWAL SERUM WITH WILLOWHERB 32 paund

Ky serum ka një element shumë të rëndësishëm, glicerinën. Këto molekula tërheqin më shumë ujë në lëkurë. Ajo hidraton lëkurën duke rritur thithjen e ujit nga lëkura në epidermë.

3.Hidratimi intensiv natën është një “must” 

liz earle 22

Në fund, përdorja e kremit hidratues natën është po aq i rëndësishëm sa edhe ditën. Keni nevojë në këtë rast për një version intensiv. Mund të zgjidhni diçka vajore në vend të kremit.

Burimi: Byrdie

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE