Connect with Us

Fotografitë e së shkuarës që na lanë pa frymë

Kuriozitete

Fotografitë e së shkuarës që na lanë pa frymë

Publikuar

-

Varri i një gruaje katolike dhe një burri protestant- Hollandë, 1888

Nagasaki, 1945- 20 minuta pas shpërthimit

Banorët e Berlinit perëndimor u tregojnë fëmijët gjyshërve që jetojnë në Berlinin lindor, 1961

Bob Dylan- i me Mick Jagger- in dhe Keith Richards- in në ditëlindjen e 29- të të Jaggers- it, korrik 1972

Dasma e Jacqueline Kennedy- t , 1953

Peshim, përpara hipjes në tren

Betimi i Elvis Presley- t në Ushtrinë Amerikane, 1958

Maskë kundër gazit

Lufta e Dytë Botërore, Britani

Fidel Castro takon kozmonautin Yuri Gagarin, 1961

Një 6- vjeçar austriak me emrin Werfel gëzon pas marrjes së një palë këpucëve nga Kryqi i Kuq në Amerikë, 1947

Paradë e atletëve në Sheshin e Kuq të Moskës

Marilyn Monroe në metronë e New York- ut, 1955/Burimi:Anabel

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: