Connect with Us

“Mjekra mban më shumë mikrobe se sa një qen”/Studimi i ri habit meshkujt

Life Style

“Mjekra mban më shumë mikrobe se sa një qen”/Studimi i ri habit meshkujt

Publikuar

-

Në këtë përfundim kanë arritur ekspertët të cilët e dinin që prej fillimit që ky lajm s’do t’i pëlqente aspak adhuruesëve të mjekrës.Në fakt qëllimi i vërtetë i këtij studimi ishte të zbulonin nëse mikrobet që gjenden tek qentë mund t’i ngjiten mjekrës së djemve, ndonëse përfundimet ishin surprizuese.

Gjatë eksperimentit , të gjithë djemtë me mjekër shfaqen numër më të madh mikrobesh në krahasim me 23 nga 30 qenusha që morën pjesë në eksperiment.

Kështu, pronarët e qenushave të rrinë të qetë sepse s’ka asgjë për tu shqetësuar, e ndërsa të dashurat e djemve me mjekër duhet ta dinë faktin më sipër.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: