Connect with Us

Sasi e madhe rëre do të pushtojë Mesdheun/Çfarë do ndodhë në 48 orët e ardhshme?

Kuriozitete

Sasi e madhe rëre do të pushtojë Mesdheun/Çfarë do ndodhë në 48 orët e ardhshme?

Publikuar

-

Sasi të mëdha rëre të ngritura nga shkretëtira e Saharasë pritet që të kalojnë nga Afrika e Veriut mbi Mesdhe në 48 orët e ardhshme.

Raportohet gjithashtu se erërat e forta do të bëjnë që rëra të transportohet deri në Islandë.

Parashikohet që një sasi e madhe rëre të fluturojë mbi Mesdheun qendror, përfshirë Maltën, Shqipërinë e Greqinë, deri në Turqinë perëndimore e Qipro.

Në shumë zona, rëra e Saharasë do të përzihet me pluhurin duke shkaktuar kështu një errësim të qiellit.

Ndërsa, në vendet ku parashikohet mot me shi, shiu do të jetë i përzierë më rërën që ndodhet në qarkullim duke dhënë një efekt të ‘baltës’ në rënie./Burimi:balkanweb

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: