Connect with Us

Keni zbokth në vetulla? Çfarë e shkakton dhe disa ide si ta hiqni qafe

Life Style

Keni zbokth në vetulla? Çfarë e shkakton dhe disa ide si ta hiqni qafe

Publikuar

-

Përgjithësisht zbokthi në vetulla apo kudo tjetër ku ka qime, është tepër irritues.

Në mënyrë që ju ta mbani nën kontroll, dermatologia Ilyse Lefkowicz sqaron se pikësëpari duhet që ta trajtoni zbokthin me shampo të posaçme anti-zbokth. Njëherazi duhet me çdo kusht të shmangni dushin e nxehtë, këtë duhet ta keni mirë parasysh.

Nëse lëkura është tepër e acaruar atëherë duhet menjëherë që të drejtoheni tek një dermatolog specialist.

Mos e pastroni vetullën (mos hiqni qimet) nëse zbokthi është prezent dhe lëkura është e irrituar! Gjithashtu mundohuni që të shmangni kremrat anti-rrudhë pasi realisht do bëjnë që lëkura të acarohet më keq.

Një faktor i cili përkeqëson gjendjen tuaj dhe që duhet me patjetër që t’i kushtoni rëndësi është stresi. Mundohuni që t’i hiqni mendimet negative dhe herë pas here t’i ushqeni vetes ndjenja pozitive.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE