Connect with Us

‘Rezervimi i një tavoline shkon deri në 300 mijë dollarë’/Cfarë duhet të dini për eventin më të rëndësishem në botë

Kryesore Show Biz

‘Rezervimi i një tavoline shkon deri në 300 mijë dollarë’/Cfarë duhet të dini për eventin më të rëndësishem në botë

Publikuar

-

Met Gala gjithmonë zhvillohet të hënën e parë të muajit maj, ndaj kësaj here do të mbahet më datë 6 maj, dhe tematika, njësoj si çdo vit tjetër është e çuditshme por dhe e veçantë.Ajo është vetëm një muaj larg dhe kjo do të thotë që Vip-at tonë të preferuar do i shohim edhe njëherë në tapetin e kuq, me siguri me një fantazi të shfrenuar në veshje.

Tema duket se mishëron me zë të lartë, modën në lidhje me artin, kulturën pop apo edhe politikën, pasi thelbi i saj qëndron tek dashuria për të çuditshmen, artificialen dhe ekzagjerimin, ndërsa eventi organizohet  nga drejtori artistik i Gucc-it, Alessandro Michele, Harry Styles, Lady Gaga, Serena Williams dhe si çdo vit tjetër kryeredaktorja e Vogue, Anna Wintour.

Pritet që të pranishëm të jenë Ryan Reynolds, Blake Lively, Nick Jona, Priyanka Chopra, Tom Ford, Donatella Versace dhe Clare Waight Keller si dhe klani Kardashian Jenner.

Sipas Cosmopolitan, biletat këtë vit kanë një çmim prej 35.000 mijë dollarësh ndërsa rezervimi i një tavoline kushton nga 200.000 deri në 300.000 dollarë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: