Connect with Us

Sipas shenjës së horoskopit/Cili është guri juaj fatsjellës?

Kuriozitete

Sipas shenjës së horoskopit/Cili është guri juaj fatsjellës?

Publikuar

-

Në kohët e lashta, nga egjiptianët te fiset Maja, gurët u përdorën në ceremoni për të lartësuar të ardhmen, si fat i mirë dhe për të kuruar sëmundjet.

Dashi

Në shenjën e Dashit, të sunduar nga Marsi, kanë ndikim të gjithë gurët, gama e ngjyrave të të cilëve varion nga e kuqe në të purpurt.

Demi

Në shenjën e Demit, të gjithë gurët e gjelbër janë të mirë. Ju pastaj mund të zgjidhni Smeraldin që do t’ju sjellë dashuri, ekuilibër dhe mirëkuptim ose Jadin jeshil që do t’ju garantojë kurajo, drejtësi, mençuri dhe jetëgjatësi.

Binjakët

Të lidhur me Mërkurin, ju mund të zgjidhni edhe Agjinën, e cila do t’ju ndihmojë të stimuloni mendjen dhe të rrisni përqendrimin tuaj si dhe do të jeni të dobishëm për punë dhe studim.

Gaforrja

Në shenjën e gaforres, të qeverisur nga Hëna, kanë ndikim gurët e bardhë dhe ata ngjyrë pana. Guri që zakonisht i atribuohet shenjës suaj është perla, që ka funksion të zbutjes, qetësimit dhe sjelljes së ekuilibrit.

Luani

Diamanti gjithashtu ndihmon në meditim dhe si të fokusoheni më mirë në arritjen e dëshirave tuaja.

Virgjëresha

Shenja e Virgjëreshës, e drejtuar nga Mërkuri, shoqërohet me gurët e zinj, të mëdhenj dhe të ngjyrosur. Guri simbol i shenjës konsiderohet zafiri, i cili mund të drejtojë energjitë shëruese dhe dashurinë për ata që kanë nevojë për të.

Peshorja

Gurët e gjelbër janë ata që kanë më shumë ndikim në shenjën e Peshores, të qeverisur nga Venusi. Për dashurinë rekomandohet turmalina e gjelbër, ndoshta e vendosur në një varëse ose në një unazë.

Akrepi

Akrepi ka fatsjellës gurin agat, i cili nxit rigjenerimin dhe rritjen, rezistencën e trupit dhe rinovon fuqinë dhe vitalitetin.

Shigjetari

Gurët blu ose gurkali janë gurët që kanë më shumë ndikim te Shigjetari. Guri tipik i shenjës është guri turkez, i cili ka një funksion mbrojtës tipik dhe garanton vitalitet për të gjithë trupin.

Bricjapi

Për të mbushur veten me energji, ju mund të zgjidhni Opalin e Zi, i cili gjithashtu mund të përdoret si një nxitës dhe një antidepresant.

Ujori

Shenja e Ujorit, lidhet me gurët me ngjyrë të errët si blu, vjollcë dhe të zezë.

Peshqit

Për shenjën e Peshqve, fatsjellës janë gurët blu ose të ndritshëm. Peshqit janë shumë të ndjeshëm dhe për këtë arsye duhet të përdorin gurët për të mbrojtur veten e tyre, si gurin Ametist dhe Akuamarinë, të cilët mbrojnë shenjën për të rritur energjinë e tyre të jetës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: