Connect with Us

E thotë studimi/Këto tipe burrash kanë më shumë gjasa të tradhëtojnë gratë e tyre

Kuriozitete

E thotë studimi/Këto tipe burrash kanë më shumë gjasa të tradhëtojnë gratë e tyre

Publikuar

-

lllicitEncounters.com, faqja kryesore e njohjeve në Mbretërinë e Bashkuar për persona të martuar, studioi mbi 10.000 profile për të gjetur se cilat tipare janë më të zakonshme në mesin e tradhtarëve.Sipas tyre, burrat që janë të gjatë, të zgjuar dhe të pasur kanë më shumë gjasa që t’i tradhtojnë gratë e tyre.Një tjetër tregues popullor është gjatësia sepse 40 për qind e të gjithë meshkujve në uebfaqen e njohjeve janë 1.8 metra e më lart.

Rezultatet tregojnë se burrat kanë të ngjarë të tradhtojnë për shkak të epshit, arrogancës dhe egos së tyre, ndërsa gratë mund të tradhtojnë nëse fillojnë të ndihen të lëna pas dore nga partneri i tyre.

Zëdhënësi i faqes, Christian Grant, shpjegoi:

Rezultatet tona tregojnë se burrat e kanë të vështirë që të lënë mënjanë egon e tyre. Të gjatë, të pasur, të zgjuar- këta meshkuj i kanë të gjitha… ose të paktën, ata mendojnë se mund t’i kenë të gjitha. Ata duan të kenë tortën e tyre dhe ta hanë, dhe kjo përfshin edhe të pasurit aq lidhje sa ata e shohin të arsyeshme.”

Burimi:https://nypost.com/2017/07/30/these-are-the-women-who-are-most-likely-to-cheat/?utm_medium=SocialFlow&utm_source=NYPFacebook&utm_campaign=SocialFlow&sr_share=facebook&fbclid=IwAR2bRW2ZSnJRSXts0L5Ggnd794mndtQH3Ig5yebwB71FvC1YNVLm_s6xCNE

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: