Connect with Us

Laptopët më të mirë të vitit 2019/ Risitë në ndërtimin e tyre

Teknologji

Laptopët më të mirë të vitit 2019/ Risitë në ndërtimin e tyre

Publikuar

-

Në ditët e sotme është pothuajse aq e rrallë për të gjetur një kompjuter portativ me një prekje si celulari.

Por për shkak se ekranet me prekje janë kaq të bollshme, do të duhet të kërkoni përmes të gjitha llojeve për të gjetur përshtatshmërinë e duhur për ju.

Do të shihni laptopë standardë, si dhe Chromebooks, hibridet e tabletëve të laptopëve dhe pajisjet me tastierë të ndashëm.

Nëse ju jeni një artist dixhital ose thjesht si komoditeti i lëvizjes me një gisht, këtu janë laptopë të mëdhenj me prekje që duhet të konsiderohen në vitin 2019.

Pro dhe kundër një ekrani me prekje

Shumë prej këtyre laptopëve me prekje janë pajisje me 2 në 1, që do të thotë që ekranet e tyre të rrokullisjes ose tastierat shkëputen për t’i kthyer ato në një tabletë.

Ata zakonisht kanë dizajne më të zbehta, edhe pse këto modele hibride të hijshme shpesh kushtojnë shumë shtrenjtë se laptopët standardë.

Sidoqoftë, në laptopët standardë, ekranet me prekje janë më pak të lehta për t’u përdorur me tastierën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

Instagram vjen me ndryshimin e radhës/ Përdoruesit do të duhen të plotësojnë këtë kërkesë të rrjetit

Publikuar

-

Nga

Instagram do të vijë me një ndryshuim në regjistrimin e accounteve. Rrjeti social do të kërkojë si një të dhënë shtesë ditëlindjen e çdo përdoruesi që do të hapë një adresë në Instagram. Kjo është një mënyrë që Instagram kërkon të njohë më tepër përdoruesit e tij. Kjo e dhënë nuk do të verifikohet por […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Studiuesit tregojnë monitoruesit e rinj të oqeaneve/ Ja eksploruesit që do të na njoftojnë se çfarë ndodh në thellësi

Publikuar

-

Nga

Sipas studiuesve të universitetit të Exeter peshkaqenët, pinguinët, breshkat apo speciet e tjera detare mund të ndihmojnë njerëzit të monitorojnë oqeanet duke transmetuar informacione oqeanografike nga etiketat elektronike Edhe pse mijëra kafshë detare janë etiketuar për një sërë qëllimesh kërkimore dhe konservimi, aktualisht të dhënat e mbledhura nga etiketa të tilla nuk përdoren gjerësisht për […]

LEXO TE PLOTE
" "

Teknologji

Si të bëni që bateria e telefonit tuaj të zgjasë më shumë/ Ja çfarë thonë shkencëtarët

Publikuar

-

Nga

Kur Profesor Akira Yoshino po zhvillonte një teknologji të re të baterive në laboratorin e tij në fillim të viteve 1980, ai nuk mendoi se do të arrinte shumë. “Në atë kohë, ne menduam se kryesisht do të përdorej në kamera video 8 mm”, qesh ai. Ai ishte shumë mirë në shenjë. Këto ditë nuk […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Rrjetet sociale po na “pushtojnë”/ Ja si ta heqësh qafe këtë “ves” në marrëdhënien në çift

Publikuar

-

Nga

Ne jetojmë në një botë ku rrjetet sociale janë kudo dhe brenda çiftit, rrjetet sociale shpesh zënë një vend të rëndësishëm, deri në atë pikë sa të kenë ndikim në marrëdhënie, sepse ato nxisin ankthin dhe xhelozinë, gjë që mund të na bëjë pak paranojak. Këtu janë 5 këshilla që ju ndihmojnë të kufizoni ndikimin […]

LEXO TE PLOTE