Connect with Us

Reperi merr trofeun e 12 në Billboard Music Awards/ Bën falenderimin special

Kryesore Show Biz

Reperi merr trofeun e 12 në Billboard Music Awards/ Bën falenderimin special

Publikuar

-

Reperi i hitit ‘In my feelings’, Drake ka grumbulluar plot 12 trofe në Billboard Music Awards.

Drake është vlerësuar me çmimet si: Albumi më i mirë, Artisti më i mirë mashkull si dhe Top Artist.

Reperi ka lënë pas emra të njohur të muzikës botërore si Cardi B, Ariana Grande, Post Malone e Travis Scott.

Ndërkohë kur u ngjit në podium, ai falenderoi nënën e tij. “Pavarësisht se sa kohë mu desh të kuptoja se çfarë doja të bëja në jetë, ti ishe gjithmonë aty për mua, për të më dhënë kurajo dhe tani, i kemi hyre një super udhëtimi”, u shpreh Drake.

Ndërsa të tjerë artistë që morën çmime mbrëmjen e djeshme janë Ariana Grande, qe u konsiderua “Artistja më e mirë femër”, Cardi B e shpërblyer dhe ajo me mjaft çmime, e Luke Combs që u shpall “Artisti më i mirë country”.

Gjithashtu kujtojmë se edhe këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Bebe Rexha, arriti të sigurojë një çmim.

Edhe pse jo e pranishme në ceremoni, kënga mjaft e suksesshme e saj “Meant to be”, të cilën e interpreton së bashku me grupin Florida Georgia Line, është shpërblyer në kategorinë Albumi më i mirë i muzikës country“.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: