Connect with Us

Dita Ndërkombëtare pa dietë/Dilni përpara pasqyrës dhe komplimentoni trupin tuaj

Life Style

Dita Ndërkombëtare pa dietë/Dilni përpara pasqyrës dhe komplimentoni trupin tuaj

Publikuar

-

diete- kater kg ne kater dite

U lodhët nga dieta juaj dhe ushqimet që nuk i hani dot? Sot është dita juaj e preferuar,si një mundësi për të pranuar trupin tonë, sado të shëndoshë apo të dobët të jemi.Për herë të parë kjo ditë u shënua në 1992 në Britaninë e Madhe, për t’u përhapur më pas në shumë vende të botës. Që prej vitit 1998, Organizata Ndërkombëtare e Pranimit të Peshës Trupore, e mbështet këtë ditë me organizime të ndryshme në mbarë botën.

Sipas Institutit Amerikan të Mjekësisë, ata që përfundojnë programe dobësimi, humbin deri në 10 për qind të peshës së tyre trupore, por rifitojnë dy të tretat e peshës së tyre brenda 5 viteve pasardhës.

Sot dilni përpara pasqyrës dhe komplimentoni trupin tuaj, mos mbani dieta drastike por thjesht krijoni një rutinë të balancuar, ku të dominojnë ushqimet e shëndetshme dhe aktiviteti fizik dhe merrni miqtë tuaj në telefon dhe drekoni sot në ndonjë “fast food”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Shëndeti, dashuria, puna/ Zbuloni çfarë ka parashikuar horoskopi për ju këtë javë

Publikuar

-

Nga

Dashi Nuk ka elementë shqetësuese, por as yjet që portretizojnë pasione të mëdha ose zgjidhje dashurie. E enjtja është një ditë për të mbajtur nën kontroll nëse dikush dëshiron të përfundojë një marrëveshje, një martesë ose një bashkëjetesë, por nuk ka nevojë të nxitoni nëse nuk jeni i bindur. Gjysma e dytë e javës më […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Çfarë i nevrikos më së shumti shenjat e horoskopit/ Zbulojeni tani

Publikuar

-

Nga

Ndonjëherë ju qëllon që të nevrikoseni shumë me dikë. Ndërsa të tjera herë ndodh e kundërta që dikush tjetër nevrikoset me ju. Por ka gjëra sipas astrologjisë që disa nga shenjat e horoskopit mund të vërejnë dhe ka disa shenja që nuk i vënë fare re këto gjëra. Më poshtë do të zbuloni se cili […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Ejlyl do të vrasë Kemalin/ Ja çfarë do të ndodhë sot në serialin “Lule të vetmuara”

Publikuar

-

Nga

Defne shfrytëzon djemtë kur mëson për ngjarjen me vajzat e jetimores. Babai i Serkanit vendos të japë ndihmën e tij në jetimore për të shlyer gabimin që bënë djemtë. Vajzat e jetimores mbeten të urita në kolegj. Meral vjedh paratë e shokut të klasës. Ai e akuzon para të gjithëve. Serkan ndihmon Meralin duke dhënë […]

LEXO TE PLOTE