Connect with Us

Ekspertët përhapin alarmin/Mos i lejoni fëmijët të ulen kështu

Kuriozitete

Ekspertët përhapin alarmin/Mos i lejoni fëmijët të ulen kështu

Publikuar

-

Fëmijët në moshë të vogël  mund të bëjnë lëvizje elastike të cilat bëhen pothuajse të pamundura në vitet e mëvonshme.

Por ekspertët po paralajmërojne prindërit që të mos i lejojnë fëmijët e tyre që të ulen në dysheme me këmbët e vendosura në formë “W” sepse kjo vendosje e këmbëve mund të ndikojë në jetën e tyre të mëvonshme, kur të rriten dhe mund të sjellë probleme shëndetësore si mungesa e zhvillimit të trungut të trupit, probleme me balancimin etj.

Në vend të këtij pozicioni, mjekët këshillojnë që fëmijët të ulen këmbëkryq.Burimi:https://www.unilad.co.uk/life/if-your-child-ever-sits-like-this-stop-them-immediately/?source=facebook

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: