Connect with Us

Met Gala 2019/Vip-at “çmendin” tapetin e kuq me veshjet e ekzagjeruara

Kryesore Show Biz

Met Gala 2019/Vip-at “çmendin” tapetin e kuq me veshjet e ekzagjeruara

Publikuar

-

Mbrëmjen e djeshme në Muzeun Metropolitan të New York-ut, u mbajt Met Gala 2019 ku tema kryesore e veshjeve në tapetin e kuq ishte një ese e vitit 1964, ku flitej për shembjen e mureve mes artit të lartë dhe artit popullor të kohës.

Autorja Susan Sontag i përmblodhi në një lloj mode që dashuron jo- natyralen, artificialen dhe ekzagjerimin.

Ja si dukeshin Vip-at në tapetin e kuq:

Nicki Minaj

Jennifer Lopez me Dior

Gwen Stefani

Celine Dion me Oscar de la Renta

Ciara me Dundas

Cardi B me Thom Browne

Janelle Monae me Christian Siriano

Elle Fanning

Kristen Stewart

Sophie Turner dhe Joe Jonas me Louis Vuitton

 

Katy Perry

Kendall Jenner

Emma Roberts

Dua Lipa

Priyanka Chopra and Nick Jonas

Salma Hayek

Solange

Kim Kardashian dhe Kanye West

Michael Urie

Penelope Cruz

Naomi Campbell

Tom Brady dhe Gisele Bündchen

Hailee Steinfeld në Viktor & Rolf

Winnie Harlow

Halsey

Hailey Bieber

Ezra Miller

Emily Ratajkowski

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: