Connect with Us

Mjeku përhap alarmin/’Cigarja po ju zvogëlon organin gjenital’

Life Style

Mjeku përhap alarmin/’Cigarja po ju zvogëlon organin gjenital’

Publikuar

-

A e mendonit se nëse pini shumë cigare ka efekte negative tek ju dhe ju  zvogëlon organin gjenital? Sipas Medical News Today, cigaret kanë në përbërjen e tyre toksina që mund të dëmtojnë venat e gjakut në organet gjenitale mashkullore.

Urologu Marc Laniado, në një intervistë për Mirror Online, tregoi se: “Për të pasur një ereksion normal ju duhet të keni rrjedhje të mjaftueshme gjaku në sistem. Duhanpirësit kanë shanse më të larta për të pasur arteriosklerozë te të gjitha enët e gjakut, duke përfshirë këtu edhe në ato që ndodhen në organin gjenital. Kjo bën që në këtë zonë të reduktohet qarkullimi i gjakut. Këto pasoja negative mund të jenë të përkohshme apo permanente.”
Kjo nuk është hera e parë që ekspertët kanë identifikuar një lidhje mes tymosjes dhe performancës së çifteve në shtrat.

Burimi:http://www.ladbible.com/news/news-smoking-can-make-your-penis-shrink-experts-warn-20190510?fbclid=IwAR1KKiF3wp9a1RCTAokCYAcRu_e1MG3q4olMs8NCyKUIzFiU6pbUF1s-SBw

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: