Connect with Us

I dënuar mbi 73 herë/ Vëllai i Loredanës “koka” e drogës në Zvicër

Kryesore Show Biz

I dënuar mbi 73 herë/ Vëllai i Loredanës “koka” e drogës në Zvicër

Publikuar

-

Familja Zefi në Zvicër është duke u njohur si një familje “problematike” përveç reperes Loredana Zefi e cila ka zhvatur një çift zviceran duke ia marr një shumë prej 900 mijë franga edhe vëllau i saj Fatoni kishte një sërë vepra penale nga Gjykata Kantonale e Luzernit.

Sipas një hulumtimi të bërë nga gazeta zvicerane “20 min.ch”, Faton Zefi është dëbuar nga Zvicra. Në maj të vitit 2016, Gjykata Kantonale e Luzernit kishte hedhur poshtë ankesën e tij kundër riatdhesimit. Që nga viti 1999, ai është dënuar jo më pak se 73 herë për vjedhje, raporton Gazeta Insajderi.

“Në bazë të këtyre rrethanave sugjerohet që kërkuesi nuk është i gatshëm dhe as i aftë ët respektojë rendin ligjor vendas”, thuhet në arsyetimin e gjykatës zvicerane.

“Faton u konsiderua si Pablo Escobar i Emmenbrucke” thotë një mik i tij i cili jetonte në të njëjtin komunitet me Fatonin.

Ai filloi të shiste marihuanë nga mosha 15 ose 16 vjet, më vonë ai kishte vazhduar edhe me kokainë. Kështu Gjykata Penale e Luzerinit e kishte dënuar atë në mars të vitit 2015 me një dënim prej 18 mujash burg. Ai [Fatoni v,j] ishte zënë duke tregtuar substanca narkotike në mes të dhjetorit 2011 dhe 2012. Fatoni ishte zënë me 300 gram kokainë, shkruan “20min.ch”, raporton Gazeta Insajdeir.

Reperja Loredana Zefi gjatë javës së kaluar është arrestuar nga policia zvicerane pasi që ajo dhe vëalli i saj dyshohet se janë përfshirë në një mashtrim të një çifti zviceran duke ia marr një shumë prej 900 mijë franga.

Loredana një ditë pas arrestimi kishte ardhur në Kosovë ku ka mbajtur një konferencë për media me ç’rast ishte arsyetuar se ajo nuk i kishte marr para çiftit zviceran.

Loredana ka shtatë vëllëzer dhe dy motra. Gazeta zvicerane shkruan për Loredanën se ajo është rritur në një ambient të “rrezikshëm” së bashku me vëllëzërit e saj./Burimi:Insajder

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: