Connect with Us

“Jeni të rrezikuar nga hakerat”/Whatsapp bën paralajmërimin e rrezikshëm për përdoruesit

Life Style

“Jeni të rrezikuar nga hakerat”/Whatsapp bën paralajmërimin e rrezikshëm për përdoruesit

Publikuar

-

Kompania gjigante “WhatsApp” i ka njoftuar të gjithë përdoruesit se mund të jenë të rrezikuar nga hakerat.

Sipas tyre 1.5 miliardë përdorues duhet të përditësojnë menjëherë aplikacionin në mënyrë që të jenë të ruajtur nga hakerat sepse kompania ka zbuluar një lloj difekti që i ka lejuar sulmuesit kibernetikë që të instalojnë një kod të dëmshëm në celularët që operojnë me Android dhe iOS dhe ky kod thuhet se po transmetohet me anë të një telefonate që është në një farë mënyre një kurth.

WhatsApp njofton gjithashtu se kodi mund të transmetohet edhe nëse përdoruesit nuk i përgjigjen telefonatës.

Platforma e mesazheve, në pronësi të Facebook, sqaron se sulmi kibernetik duket sikur vjen nga ndonjë plan përgjimi i kompanive të inteligjencës.

Burimi:https://www.dailymail.co.uk/news/article-7026177/WhatsApp-rolls-security-fix-amid-spyware-fears.html?fbclid=IwAR2mJriw1n7ryyGZHZx5n1Q969hOOW7sl2likFSfCXPjy9cKSlNC6Nuwa5U

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Fashion

Tendencat e modës/ Stilistja e famshme tregon kombinimet më perfekte

Publikuar

-

Nga

Asgjë nuk ndryshon aq shpesh sa moda dhe trendet. Njerëzit dëshpërimisht mundohen t’i përqafojnë menjëherë. stilistët që kanë njohuritë më të azhurnuara të modës dhe disa prej tyre (për fat të mirë për ne) janë të gatshëm të ndajnë atë që dinë në internet. Alexandra Gazinskaya, një stiliste nga Krasnoyarsk, ka më shumë se 50,000 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Do të bënin gjithçka për atë që kanë në krah/ Njihuni me shenjat më hiperaktive të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Binjakët Kur keni një Binjak rreth jush, atëherë mos e vrisni mendjen për asgjë. Ata janë shumë entuziast, mbështetës dhe të zgjuar. Ata do të vijnë me ide kreative dhe do t’iu tregojnë se ndodhen aty për ju. Shigjetari Shigjetarët janë të njohur për zemrën e tyre të madhe. Dhe kur ata e duan një […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Janë mjeshtër të fjalës/ Këto shenja të horoskopit nuk e njohin frikën

Publikuar

-

Nga

Luani Luani është folës shumë i mirë në public pasi nuk ka frikë dhe as kompleks të dalë para njeërzve. Për ta është jetike dalja në skenë dhe të tregojnë se janë lider. Binjakët Binjakët kanë një gjuhë shumë të veçantë kur bëhet fjalë për komunikim. ata kanë shumë njohuri rreth subjektit dhe ç do […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Injorues dhe kokëfortë/ 5 shenjat e horoskopit që nuk e durojnë dot që të tjerët t’iu tregojnë se çfarë duhet të bëjnë

Publikuar

-

Nga

Dashi Kur dikush i thotë një Dashi të mos bëjë diçka apo se po rrezikon nëse e bën një gjë, dijeni se si përfundim ai do ta bëjë atë që ka menduar. Dashi është kokëfortë dhe askush nuk e mbështet në këtë pikë. Demi Demët njihen si kokëfortë dhe nuk e besojnë se një njeri […]

LEXO TE PLOTE