Connect with Us

Ndërron jetë njeriu më i vjetër në botë/Cili ishte sekreti i jetëgjatësisë së tij?

Kryesore Show Biz

Ndërron jetë njeriu më i vjetër në botë/Cili ishte sekreti i jetëgjatësisë së tij?

Publikuar

-

Appaz Iliev dhe ka vdekur në moshën 123 vjeçare. Ai është nga Rusia dhe konsiderohet si njeriu më i vjetër në botë.
Iliev është shprehur pak kohë më parë se ka jetuar kaq gjatë sepse ka fjetur 11 orë gjumë, duke u shtrirë çdo ditë në orën 19:00 dhe ngrihej në orën 6 të mëngjesit për të ushqyer kopenë e tij gjithashtu nuk ka pirë kurrë cigare dhe as alkool si dhe ka qëndruar larg mjekëve dhe larg medikamenteve.

Ai hante vetëm perime të freskëta nga kopshti i tij dhe mish nga fshati i Gulit, në malet ruse Kaukasus.

Baba i 8 fëmijëve, Appaz ka punuar që në moshën 7-vjeçare. Ai luftoi për Ushtrinë e Kuqe në Luftën Civile ruse, 1917-1922. Në moshën 45-vjeçare ai u konsiderua si shumë i vjetër për të marrë pjesë në Luftën e Dytë Botërore, prandaj u bë shofer traktori.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: